Železničáři omezili provoz v Brně, kvůli poškozenému mostu

poškozený most brněnského železničního uzlu přes řeku Svratku

Správa železnic informovala o rozsáhlém omezení provozu na železničním mostě přes Svratku v brněnském uzlu. Důvodem je náhlé zhoršení jeho stavu, které pravděpodobně způsobila výstavba protipovodňových opatření. Železničáři si stěžují, že s nimi Brno stavbu nekonzultovalo.

“Kontrola mostu odhalila poškození pilířů a jedné klenby. V blízkosti základů mostu probíhá aktuálně stavební činnost, která nebyla se Správou železnic projednána. Jde zejména o zřízení štětovnicové stěny v korytě řeky Svratky,” uvedl mluvčí Správy železnic Jan Nevola s tím, že vzdálenost stěny od základů mostu je zhruba dva metry.

Omezení provozu před Vánoci

Rozsah poškození je podle něj natolik závažný, že je nutné dlouhodobě vyloučit kolej pro vlaky na trase Brno hlavní nádraží – Jihlava. Vlaky nepojedou také po jedné ze dvou kolejí ve směru na Břeclav.

“Správa železnic nyní velmi intenzivně připravuje vložení mostního provizoria, aby mohl být provoz v úseku Brno hlavní nádraží – Břeclav veden po dvou kolejích. Jeho instalace bude probíhat od 22. 12. 20.30 hod. do 24. 12. 4.00 hod.,” upřesnil Nevola. Právě v tomto předvánočním termínu bude provoz na mostě omezen.

Dojde tak ke značnému snížení kapacity brněnského hlavního nádraží. Správa železnic proto spolu s dopravci přijala rozsáhlé změny v dopravním řádu. Podrobné informace uvedla Správa železnic na svém webu.

Zdroj a foto: Správa železnic

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*