Zemětřesení na vedoucích pozicích brněnských nemocnic. Letos končí už šestý ředitel

Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích

Brněnský nemocniční systém zažívá zásadní personální obměnu na vedoucích pozicích. Letos už skončili či končí ředitelé šesti nemocnic. Proces začal rezignací dlouholetého ředitele Psychiatrické nemocnice Brno na počátku roku. V první půli roku oznámil konec ve funkci ředitel Masarykova onkologického ústavu. Změny se týkají i Fakultní nemocnice u svaté Anny, Fakultní nemocnice Brno, Nemocnice Milosrdných bratří a nově také Vojenské nemocnice Brno.

Odchází šest ředitelů brněnských nemocnic

Počátkem roku rezignoval dlouholetý ředitel Psychiatrické nemocnice Brno Marek Radimský, kterého nahradil Pavel Mošťák. V první půli roku oznámil konec ve funkci s ohledem na věk ředitel Masarykova onkologického ústavu Jan Žaloudík, kterému je letos 65 let, krom toho je také senátorem. Po Žaloudíkovi nastoupil onkolog z ústavu Marek Svoboda. Na vlastní žádost rezignoval i ředitel Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Martin Pavlík, zařízení vedl do konce července. Poté nastoupil Vlastimil Vajdák, který dříve působil v managementech nemocnic v Uherském Hradišti a Zlíně. Ve funkci asi po devíti letech skončil také ředitel Nemocnice Milosrdných bratří Brno Josef Drbal, město jako zřizovatel hledá náhradu. Ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo, že rezignoval ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus, který se chce věnovat rodině. Ministerstvo vypsalo výběrové řízení.

Konec po 12 letech v čele Fakultní nemocnice Brno

Jedním z rezignujících je ředitel Fakultní nemocnice Brno Roman Kraus. V tiskové zprávě to dnes uvedla vedoucí tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví Renata Povolná. Kraus skončí na svou žádost k 30. listopadu. Ředitelem byl 12 let, po letech pracovního nasazení se chce věnovat rodině.

“Prostě jsem se tak rozhodl,” sdělil Kraus, který nechtěl říct, zda rezignaci zvažoval dlouho. Některá média v posledních dnech uvedla, že Kraus by měl být v příštím roce kandidátem do Senátu v brněnském volebním obvodu. Kraus to nepotvrdil ani nevyloučil, nechtěl to blíže komentovat.

Ministerstvo vypíše na místo nového ředitele výběrové řízení. Do doby, než vybere Krausova nástupce, bude nemocnici řídit náměstkyně pro organizační, právní věci a personalistiku Alena Tobiášová.

Změna čeká i vojenskou nemocnici

Ředitel Vojenské nemocnice Brno Antonín Vodák po vlastním rozhodnutí skončí ve funkci, a to v závěru letošního roku. Ministerstvo obrany vypsalo na funkci výběrové řízení. Vodák nemocnici vedl taktéž 12 let, nyní má jinou nabídku.

Přečtěte si  Udělovaly se "Památkářské oskary". Objevem roku je nález 1000 let starého kostela ve Znojmě

Vodák se sám rozhodl skončit. “Nedal jsem souhlas k prodloužení služebního poměru. Chci se posunout někam dál. Jsem tam 12 let a přece jenom si myslím, že je potřeba předat štafetu,” řekl. Roli v rozhodnutí sehrála jiná pracovní nabídka, nic bližšího ale neuvedl.

Ministerstvo obrany, pod které brněnská vojenská nemocnice spadá, v úterý zveřejnilo oznámení o vyhlášení výběrového řízení. Zájemci mohou žádosti podávat do 11. listopadu. Mezi požadavky patří například vysokoškolské magisterské vzdělání ve skupině oborů lékařské vědy, hodnost plukovníka nebo také kurz pro vyšší důstojníky.

Zdroj: ČTK, foto: Wikipedia

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*