Židenické florbalistky předvedly svůj nejpovedenější zápas v tomto roce, přesto soupeřkám z Kunratic podlehly

V sobotu odpoledne odehrály Židenice předposlední duel základní části. Utkání můžeme označit spíše za formalitu. Oba týmy už totiž předem znaly své postavení. Zatímco Židenice budou bojovat o zachování extraligové příslušnosti, Kunratice budou čekat, který z týmů si je vybere za soupeře pro blížící se čtvrtfinále. Dračice odehrály nejvyrovnanější utkání roku 2022, ale i přesto musí zkousnout hořkou porážku. Kunraticím podlehly 2:4.

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – K1 Florbal Židenice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 1. Škorpová, 24. Vejvodová, 44. a 53. Šlopková – 9. K. Jahodová, 50. M. Jahodová

Vyloučení: 1-1; Využití: 0-0 Zásahy brankářek: Janglová 13 – Večeřová 19

Sobotní odpoledne na sportovní hale Jižní Město nepřineslo dramatické utkání, které by mohlo zamíchat kartami či určit postupující do vyřazovacích bojů. O tom bylo rozhodnuto už několik týdnů před tím. Židenice teď vše upírají k boji o záchranu. Každý světlý moment ve zbývajících dvou zápasech může být pozitivním nábojem pro blížící se play-down. Úvod zápasu ale Dračicím vůbec nevyšel. Domácí Škorpová otevřela skóre už po 42 vteřinách střelou z velké vzdálenosti. Dračice ale inkasovaný gól nepoložil a s domácími hrály vyrovnanou partii. Navíc v 9. minutě vyšla kombinace sester Jahodových a bylo vyrovnáno.

V průběhu první třetiny byly střelecky aktivnější domácí hráčky. Nicméně jejich střely a ani střely hostů cestu do sítě nenašly. V druhém dějství byly i nadále domácí střelecky aktivnější, za což byly po zásluze oceněny. Vejvodová vrátila v čase 23:43 Startu vedení. Oba týmy vyslaly na bránu 15 střel, ale Janglová s Večeřovou ukazovaly brankářské umění v plné kráse a nedovolily další změnu skóre.

Ve třetí třetině se Židenice hnaly za vyrovnáním a hned v úvodu byly k vidění 3 velké brankové příležitosti. Žádná z nich ale neskončila za zády Janglové. Naopak soupeř dokázal potrestat prakticky první větší příležitost. Po krásné nahrávce se střelou bez přípravy prosadila Šlopková. Dračice se i nadále snažily o vyrovnání. V 50. minutě napodobila Monika Jahodová sestru Kláru a obě se tak v sobotním utkání zapsaly do tabulky střelců. Bohužel tížené vyrovnání nepřišlo a naopak Šlopková svým druhým zásahem v utkání určila konečné skóre zápasu. 

Série porážek tak pokračuje i po tomto zápase. Nicméně Dračice předvedly nejpovedenější zápas v tomto roce. Pokud budou i v dalších zápasech předvádět stejný výkon, nemusíme se o setrvání v nejvyšší soutěži obávat. Pozitivně můžeme hodnotit také střelecké probuzení sester Jahodových. Obě hráčky patřily k tahounům v úvodu sezóny a snad došlo k opětovnému oživení. Poslední utkání základní části odehrají Židenice proti KM automatik FBK Jičín, které rovněž čeká v letošní sezóně pouze boj o udržení. Ochutnávku play-down odehrají týmy v neděli od 15:00 na MSH Vodova Brno.

Autor: resp Zdroj a foto: Florbal Židenice

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*