Židenické florbalistky v klíčovém zápase s Tatranem vyhrály a vrátily sérii do Brna

Po náročném víkendu se v úterý čtvrtfinálová série vrátila zpět do Prahy. Tatran může, Židenice musí, s tímto vědomím Brňanky do Prahy odjížděly. Případná prohra by totiž znamenala konec sezóny. Ani tento zápas nebyl výjimkou a opět byla k vidění vyrovnaná bitva, která skončila rozdílem jediné branky. Tu rozhodující vstřelila Martina Indrová, která zařídila svému týmu výhru 4:3 a vrácení série zpět do Brna.

Tatran Střešovice – K1 Florbal Židenice 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)

Branky: 2. Prontekerová, 12. Nádeníková, 40. Pisárová – 3. a 35. B. Sedláčková, 40. Smutná, 49. Indrová

Vyloučení: 2-1 Využití: 0-1 Zásahy brankářek: Drbalová 10 – Remešová 22 Rozhodčí: Kostinek – Reichelt

V úterním pátém zápase čtvrtfinále Extraligy žen se nic neměnilo, pro prodloužení probíhající sezóny musely Židenice zvítězit. S tímto vědomím do Prahy vyjížděly. Vstup do zápasu ale Dračicím vůbec nevyšel a Remešová už po necelých dvou minutách musela lovit míček z brány. Markéta Prontekerová využila laxního přistoupení židenické obrany, vyjela si zpoza brány a krásnou bekhendovou střelou otevřela gólový účet utkání.

Židenice naštěstí dokázaly okamžitě reagovat. Martina Indrová vystihla rozehrávku tatranských hráček a rychle rozehrála gólovou akci. Protiútok vedla Andrea Dernerová, která naservírovala střeleckou pozici pro Barboru Sedláčkovou a pro tu už nebyl problém poslat míček za záda Drbalové. Dvě rychlé branky opařily oba týmy a hra se v následujících minutách uklidnila, nicméně musíme uznat, že Tatran byl v této části hry lepším týmem. Obléhání brány vedlo k další trefě Katky Nádeníkové, díky které střešovický tým vyhrál první třetinu 2:1.

Rozhodující gól přišel až v poslední třetině

První půlku druhé třetiny se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Oba celky se do útoku dostávaly spíše sporadicky. Čekání na gól ukončila až Barbora Sedláčková, která se prosadila podruhé v zápase a opět svému týmu zařídila vyrovnání. Navíc v čase 37:30 byla vyloučena domácí Bystrianská, a Židenicím se tak naskytla poprvé v zápase možnost ujmout se vedení. Dračice zavřely Tatranky na jejich polovině, ale přesilová hra postrádala střelbu. Osm vteřin před koncem přesilovky ale přišla standardní situace a krásná střela Evy Smutné po přiťuknutí Dernerové. Židenice si však neužily vedení dlouho. Ještě před druhou sirénou totiž bylo srovnáno. Kuriózní pokus, kdy Kateřina Pisárová spíše nahazovala míček v závěru třetiny, skončil nešťastně až za zády Lenky Remešové.

V poslední třetině se nic neměnilo a Židenice i nadále balancovaly na hraně vypadnutí. To ale rázně odmítla Martina Indrová, která zaskočila Drbalovou zpoza brány podobně jako Eva Urbášková v nedělním čtvrtém čtvrtfinále. Střešovické ženy ve zbytku utkání podnikaly jeden nebezpečný útok za druhým, ale branka Lenky Remešové už zůstala zavřena. Židenice tak navázaly na vynikající nedělní výkon a vrátily sérii do Brna. Čas na regeneraci nebude příliš dlouhý, šestý zápas dramatické série se totiž odehraje už ve čtvrtek v 19:00 na hale Vodova.

Autor: resp Zdroj a foto: Florbal Židenice