Zlatá brněnská fotbalová generace pomáhá Tatranu Bohunice, s klubem má velké plány

TJ Tatran Bohunice má ambici stát se novou líhní talentů.

Vnitřní prostory klubu TJ Tatran Bohunice prošly rozsáhlou přestavbou. Díky dotaci města Brna byly zmodernizovány kabiny i klubovna, samotný klub investoval do rekonstrukce ostatních místností, světel, stěn a elektrických rozvodů. Rekonstrukce bohunického areálu je zahájením plánu zlaté generace brněnského fotbalu.

Je to první větší dílek do naší skládačky. Chceme z Tatranu vytvořit místo, kde bude špičkové zázemí především pro mládež a také samozřejmě pro náš A tým, uvedl obchodní a marketingový ředitel TJ Tatran Bohunice Luboš Kalouda. “V létě letošního roku chceme rozšířit tréninkové plochy pro všechny mládežnické kategorie, vybudovat nové hlavní hrací hybridní travnaté plochy a do budoucna je v plánu také hlavní krytá tribuna pro zápasy našeho áčka,“ přiblížil nejbližší kroky vedení bývalý reprezentant České republiky.

O investici se klub podělil s městem

Samotná modernizace vnitřních prostor vyšla na více než 1,5 milionu korun. Klub na rekonstrukci mládežnických kabin a klubovny pro mládež obdržel od města Brna dotaci 880 tisíc korun. “Kvalitní sportovní zázemí je zásadním předpokladem pro sportovní růst a úspěchy každého sportovce. Proto každý rok přispíváme desítky milionů korun na rekonstrukci sportovišť a jejich zázemí. Jsem proto rád, že Tatran Bohunice neskrývá své ambice a s podporou mládeže to myslí vážně,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Sedm set tisíc z investovaného půldruhého milionu pokryl klub z vlastních prostředků. „. Modernizace byla nutná, protože stávající zázemí vzniklo a nezměnilo se od šedesátých let minulého století a už dlouho neodpovídalo standardům dnešní doby,” vysvětlil předseda klubu Lubomír Němec. “Do úplné spokojenosti nám schází ještě zrekonstruovat místnost pro trenéry spolu s kabinou a sociálním zařízením pro rozhodčí.”

Zlatá generace má velké plány

Rekonstrukce vnitřních prostor byla prvním z velkých plánů, které si nové vedení Tatranu zařadilo mezi své cíle. Od loňského léta proběhla v klubu celá řada změn a nyní se v něm angažuje zlatá brněnská generace bývalých prvoligových hráčů. V současnosti zde působí jako marketingový a obchodní ředitel Luboš Kalouda, velkou posilou A týmu je Marek Střeštík, který rovněž zastává pozici šéftrenéra mládeže. V klubu působí i další odchovanci brněnské Zbrojovky. Sportovním ředitelem je František Schneider, trenérem A týmu je Zdeněk Partyš.

Tento výčet není konečný. Už nyní jednáme o vstupu dalších brněnských odchovanců do Tatranu. Daří se nám oslovovat bývalé prvoligové hráče na naši filozofii, která je založena na profesionalitě, využití zkušeností z vrcholného fotbalu a především na výchově mládeže,” nastínil plány Kalouda. Jak uvedl, mládežnické kategorie už nyní vede patnáct kvalifikovaných trenérů, kteří prošli pečlivým výběrem. Cílem je vybudovat líheň talentů, která má dovést Tatran Bohunice ve všech kategoriích do vyšších ligových soutěží

Nyní můžeme říct, že proces budování silného klubu, je velmi dobře nastartován. Klub je postaven na pevných základech, získal významného brněnského investora a k němu se postupem času přidalo už více než třicet dalších firem, které s naším klubem začaly spolupracovat,” prozradil zkušený fotbalista.

“TJ Tatran Bohunice chce všem dětem, rodičům, ale i lidem, kteří se v Brně a jeho okolí o fotbal zajímají, ukázat, že v Bohunicích vzniká klub, který stojí za to sledovat, podporovat a také jde o místo, kam budou jejich děti rádi chodit sportovat pod vedením špičkových profesionálů,“ uzavřel Kalouda.

Zdroj a foto: TJ Tatran Bohunice

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*