Zlín chce prodat podíl u Beranů, slibuje stejnou finanční podporu

Vedení Zlína nabídne k odkupu podíl města v hokejovém klubu Berani, který po mimořádně neúspěšné sezoně sestoupil z extraligy. Zároveň rozhodlo o zachování finanční podpory ve stejné výši, jako když byl tým v nejvyšší soutěži.

„Rada města po dlouhé debatě schválila finanční příspěvek ve formě sponzoringu A týmu Beranů, který pro letošní rok zůstává ve stejné výši jako v případě účasti v extralize, přestože klub bude nyní působit v 1. lize,” informoval zlínský primátor Jiří Korec s tím, že došlo k úpravě k reklamního plnění tak, aby město za vynaložené peníze dostalo adekvátní protiplnění.

“Rada tím splnila příslib a nesnížila finanční podporu. Je to signál pro klub, jeho partnery i fanoušky, že chceme brzký návrat do extraligy. Podporu na příští kalendářní rok bude klub projednávat již s novým vedením města, které vzejde z podzimních voleb,“ doplnil Korec.

Kdo odkoupí podíl?

Vedení Zlína zároveň rozhodlo, že nabídne k odkupu podíl města v klubu. V současné chvíli se čeká na ocenění hodnoty podílu. Ta má být známa na konci července.

„Podíl by mohlo například odkoupit konsorcium silných firem z regionu, které dle informací od spolumajitelů klub finančně zajistí. Žádná konkrétní nabídka však aktuálně na stole není,” sdělil primátor Korec.

Městu jde podle něj o partnerství hokejového klubu, ale nechce zasahovat do jeho provozu. “Ten má dle námi prosazené nové organizační struktury vést se vší odpovědností výkonný ředitel a generální manažer v jedné osobě. V této souvislosti odvoláme Jana Štětkáře z pozice jednatele klubu, který v této funkci působil za město Zlín,“ dodal Korec.

Hokejový klub PSG Berani Zlín má za sebou mimořádně neúspěšnou sezonu. Poprvé od roku 1980 sestoupil z nejvyšší hokejové ligy. V sezonách 2003/2004 a 2013/14 se Berani stali šampiony. Klub aktuálně vlastní město Zlín (49% podíl), spolek HC Berani Zlín (41 %) a stavební společnost PSG (10 %).

Zdroj: město Zlín, foto: PSG Berani Zlín

Související články

Přečtěte si  Jihlava nemá peníze na Horáckou arénu, hrozí konec projektu

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*