Zlín Film Festival se přesunul. Děti místo konce školního roku oslaví jeho začátek

Zlín Film Festival
Největší filmová přehlídka svého druhu na světě se musí kvůli koronaviru přesunout na podzim.

Z důvodu pandemie koronaviru pořadatelé Zlín Film Festivalu přesunuli termín konání letošního ročníku.  Nový termín je stanoven na 4. až 10. září 2020. Jubilejní šedesátý ročník nejstaršího a největšího filmového festivalu pro děti a mládež se měl původně uskutečnit v tradičním termínu na přelomu května a června, konkrétně 29. května až 6. června 2020. Pořadatelé však považují zářijový termín za reálnější.

O jubilejním 60. ročníku Zlín Film Festivalu jsme už dříve psali v tomto článku.

Tradiční oslava konce školního roku se posunula na jeho začátek

„Je nám to nesmírně líto, že letos děti tradičně neoslaví svůj svátek a blížící se konec roku na našem festivalu, ale termín festivalu musíme letos přeložit. Namísto konce školního roku plánujeme přivítat s dětmi jeho začátek,“ řekl prezident festivalu Čestmír Vančura.

Změna termínu se dotkne i součásti doprovodného programu Salonu filmových klapek.

„Tento týden měla odstartovat v Praze Klapka tour 2020, která byla z pochopitelných důvodů pozastavena. O náhradním termínu i podobě celého projektu momentálně jednáme, již nyní však můžeme slíbit, že kompletní letošní kolekce klapek bude již brzy k vidění na webu www.salonfilmovychklapek.cz,“ uvedla členka správní rady Nadačního fondu FILMTALENT Zlín Markéta Pášmová.

Odkládá se také start Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2020. Ten se měl původně konat v sobotu 6. června.

„Půlmaraton se uskuteční mimo standardní rámec festivalu, a to v sobotu 12. září,“ doplnila Jarmila Záhorová, výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu.

Zlín Film Festival je mezinárodní filmový festival pro děti a mládež. Jedná se o nejstarší a v současnosti největší filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Na konci roku 2019 festival obdržel prestižní ocenění Kineko Honorary Award za přínos kinematografii pro děti a mládež. Posláním festivalu je prezentace celosvětové filmové tvorby, její zpřístupnění dětskému divákovi a rovněž vytvoření nabídky kvalitní alternativy k běžně dostupnému audiovizuálnímu obsahu.

Zdroj a foto: město Zlín

Související články

Přečtěte si  Zastupitelé Olomouce rozhodnou o osudu Moravské filharmonie a Moravského divadla. V případě sloučení přijde pětina hudebníků o práci

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*