Zlín zdobí nová atrakce. U Obchodního domu se objevilo vánoční vyhlídkové kolo

Nová atrakce předvánočního Zlína

Předvánoční Zlín letos provází velká novinka. U Obchodního domu se točí vyhlídkové kolo. Podobná atrakce už dříve zavítala do jiných moravských měst. Letos zdobí i Baťovo město. Informaci uvedl server Zlin.cz.

Nová atrakce nabízí pohled přes celé město

Vyhlídkové kolo je umístěno u Obchodního domu Zlín na náměstí Práce a v provozu je denně, prozatím od 10 do 20 hodin, v případě zájmu až do 22 hodin. Zůstane zde minimálně do začátku nového roku. Provozní doba se může měnit dle vládních nařízení a návštěvnosti.

Vyhlídkové kolo s dvěma desítkami kabinek je vysoké zhruba 25 metrů, svezení v něm trvá 3 až 5 minut. Z kabinek v nejvyšším bodě se nabízí výhled nejen na celé náměstí s typickými baťovskými dominantami v čele s „mrakodrapem“ a Obchodním domem, ale je z něj vidět i osvětlené městské ulice, sídliště Jižní Svahy a další vzdálenější části města.

Svezení stojí 100 korun za osobu, děti do výšky jednoho metru nebo do tří let mají vstup zdarma, stejně jako držitelé průkazu ZTP. Provozovatelé v souladu s vládními nařízeními zajistili nutné podmínky, jako je dezinfekce u vstupu nebo technické zajištění rozestupů.

Vyhlídkové kolo není jediným zpestřením předvánočního období u Obchodního domu. Sváteční atmosféru navozuje také osvětlení interiérů a venkovních zahrádek, hned vedle kola je umístěn nazdobený vánoční strom, velkým lákadlem pro návštěvníky je také rozsáhlá výstava fotografií Jana Saudka, která byla v Obchodním domě otevřena v závěru minulého týdne.

Prostor před Obchodním domem nahrazuje chybějící trhy

Vzhledem k tomu, že se zatím nekonají tradiční vánoční trhy na hlavním zlínském náměstí Míru, stal se díky tomu všemu Obchodní dům velmi navštěvovaným cílem Zlíňanů. Hojně vyhledávaná je zejména venkovní zahrádka s výdejním „okénkem“ u Baru 1931, která je v souladu s nařízením vlády od středy 9. prosince otevřená opět ve zkrácené otevírací době do 20 hodin.

Novému nařízení o omezení provozní doby a sortimentu se přizpůsobují i další provozovatelé gastro podniků v Obchodním domě. Pro návštěvníky mají připravenou nabídku kávy, čajů, nealkoholických punčů a bombardina a drobných pochutin s sebou.

Zdroj: server Zlin.cz, foto: Obchodní dům Zlín

Přečtěte si  Brněnský ptačí ráj bude chráněný i na jihu území, město našlo kompromis s ornitology

Související články

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*