Zlín získal z Opavy Simerského, opačným směrem zamířil Železník

simersky
Dominik Simerský

Prvoligové fotbalové kluby Zlín a Opava se dohodly přestupu dvou hráčů. Zlín posílil obránce Dominik Simerský, naopak ke Slezanům zamířil útočník Lukáš Železník.

Dominik Simerský začínal v Otrokovicích a profesionální kariéru rozjel v Brně. Od léta 2012 působil v Jablonci, který ho poslal hostovat do Brna, Hradce Králové, Znojma a Vlašim, kde nakonec i přestoupil. Od roku 2015 působí v Opavě. Letos patřil mezi klíčové hráče Slezanů. Během dvaceti zápasů nechyběl na hřišti ani minutu. Patří mezi pouhých šest hráčů v lize, kteří odehráli kompletně celý podzim. 

Přestup do Zlína beru hlavně jako novou motivaci dokázat, že můžu hrát ligu i jinde než v Opavě a momentálně i jako krok vpřed, protože beru Zlín už jako stálici v lize a věřím, že budeme bojovat i o lepší pozice v tabulce,” citoval zlínský web Simerského.

Aklimatizace nebude tak složitá díky tomu, odkud pocházím. Co se týká kabiny, hodně kluků znám ze hřiště a dobře znám Péťu Buchtu i Kubu Janetzkého,” prohlásil sedmadvacetiletý Simerský. Kromě Opavy hrál v nejvyšší soutěži i za Brno a Znojmo. V 75 ligových zápasech vstřelil dvě branky.

Naopak do Opavy míří Železník

O dva roky starší Železník má na kontě díky působení ve Zlíně, Slavii a Mladé Boleslavi 95 ligových duelů, v nichž zaznamenal 15 tref. V sezoně 2016/2017 vyhrál titul se Slavií, byť za ni na podzim odehrál jen sedm minut.

Zlínu po 20 kolech podzimní části náleží dvanáctá pozice. Opava ztrácí na “Ševce” sedm bodů a patří ji 14. místo, které jako první znamená účast v baráži.

Autor: resp Zdroj: ČTK Foto: SFC Opava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*