Zlínská zoo přijala lvice z nelegálního chovu, návštěvníci si na ně počkají

Zoo Zlín přijala dvě lvice odebrané ze soukromého chovu bez potřebného povolení. Zvířata nyní procházejí adaptačním obdobím v novém záchranném a chovném centru.

Adaptace potrvá podle potřeby zvířat

Zoo Zlín ve středu 18. března přijala dvě samice lvů, které stát zabavil soukromému chovateli. Důvodem byl nelegální chov bez povolení pro zvířata vyžadující zvláštní péči. O jejich propadnutí do majetku státu rozhodl Městský úřad Rokycany.

Příchod lvic naplňuje poslání záchranného a chovného centra lvů, které zoo otevřela v září 2025. Zařízení se zaměřuje na chov lvů konžských i na pomoc zvířatům odebraným kvůli nevhodným podmínkám nebo nelegálnímu chovu.

Obě zvířata zvládla transport bez komplikací a nyní si zvykají na nové prostředí. „V první fázi zůstanou ve vnitřních ubikacích v chovatelském zázemí centra. Postupně si budou zvykat na nové prostředí i na chovatele,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Součástí adaptace bude i postupné seznamování s trojicí samic lva konžského. Nejprve půjde pouze o vizuální a pachový kontakt v oddělených ubikacích. Následně lvice získají přístup do menších výběhů v zázemí, kde zůstanou pod dohledem. Další kroky, včetně spojení se stávající skupinou a vypuštění do venkovního výběhu v Karibuni, budou záviset na jejich chování a průběhu adaptace.

Návštěvníci zatím nové lvice neuvidí. Zoo je zpřístupní až ve chvíli, kdy si plně zvyknou a jejich zdravotní i psychický stav to dovolí. Termín zatím vedení zahrady nedokáže odhadnout.

Zoo Zlín přijetím lvic navazuje na svou roli instituce zapojené do ochrany zvířat a mezinárodních chovných programů. Lví centrum je součástí africké oblasti Karibuni.

autor: ČŠ, zdroj a foto: ZOO Zlín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*