Zlínu proti Brnu pomohla červená karta. Beru to na sebe, hlesl Štepanovský

Peter Štepanovský bezmocně přihlíží gólové oslavě Antonína Fantiše

Fotbalisté Zlína jedou. Ve třetím kole Fortuna ligy doma porazili 3:1 Brno a v tabulce jsou šestí. Vzájemný duel však hodně ovlivnila červená karta hostujícího Petera Štepanovského.

Štepanovský se stal smutným hrdinou zápasu. V 27. minutě nejprve zareagoval na gól domácího Antonína Fantiše, aby se o čtrnáct minut později nechal po druhé žluté kartě vyloučit. „Měl ode mě jasné instrukce, aby se vyhnul jakémukoli kontaktu. Od té doby už jsme nemohli pomýšlet na lepší výsledek,“ řekl po zápase zklamaný kouč Zbrojovky Miloslav Machálek. „Beru to na sebe,“ zpytoval svědomí hříšník Štepanovský.

Fotbalisté z Baťova města měli dlouhou převahu jednoho hráče v poli, kterou ve druhé půli dokázali využít. „Někdy to bývá ošidné. Naštěstí jsme se rychle prosadili,“ řekl zlínský trenér Bohumil Páník. Ihned po návratu z kabin totiž udeřil Jiráček a o pár minut později dával už na 3:1 Jawo. „Ale i tak nebylo nic rozhodnuto. Čekali na brejk, ještě to mohlo být nervózní. Škoda, že jsme nedali ještě čtvrtý gól,“ uvedl Páník.

Nelítáme v oblacích

Zlínští šli celý druhý poločas vstříc všem bodům a ty také nakonec získali. „Měli jsme tam více prostoru. Fungovalo nám přečíslování a z toho jsme si vytvářeli šance,“ uvedl obránce domácích Václav Procházka, který se po příchodu z Baníku stal výraznou postavou v sestavě ševců. „Ale ještě jsme neudrželi čisté konto,“ prohodil.

Páníkovi svěřenci sice v úvodním kole nestačili na Slovácko, pak ale vyhráli v Mladé Boleslavi a teď si smlsli i na Zbrojovce. „Nikdy nejste úplně spokojeni. Nelítáme v oblacích, ale víme, že týmy dokážeme potrápit. Doma jsme ještě více svázaní a nemáme takovou lehkost,“ řekl zkušený kouč, jehož těší, že se ofenzivní produktivita rozložila mezi více hráčů.

A co Sparta?

Před Zlínem je teď zápas na půdě rozjeté Sparty, která je v čele tabulky. „Vždy se tam jede s tím, že se nemá co ztratit. Vlítneme na ně a uvidíme,“ vyhlíží prestižní duel zlínský Fantiš.

Naopak ve Zbrojovce musí i nadále tvrdě pracovat a najít způsob, jak se zvednout. Z dosavadních tří zápasů totiž Brno vybojovalo jediný bod. „Nelze to hodnotit pozitivně. Zaplatili jsme nováčkovskou daň. Potrestali nás a vyhráli zaslouženě,“ uzavřel duel ve Zlíně trenér Machálek.

FC Fastav Zlín – FC Zbrojovka Brno 3:1 (1:1)

Branky: 23. Fantiš, 49. Jiráček, 54. Jawo – 27. Štepanovský. ŽK: Dramé, Buchta, Conde – Štepanovský, Hlavica. ČK: 41. Štepanovský (Brno). Rozhodčí: Pechanec – Pečenka, Bureš – Adámková (video). Diváci: 2809.

Zlín: Dostál – Simerský, Buchta, Procházka – Fantiš (81. Cedidla), Conde (84. Hlinka), Jiráček, Čanturišvili – Dramé (73. Janetzký), Poznar, Jawo (73. Martínez). Trenér: Páník.

Brno: Floder – Čermák, Hlavica, Černín (70. Koudelka) – Štepanovský, Vaněk, Fousek (75. Jambor), Sedlák, Šumbera (46. Endl) – Růsek (65. Vintr), Přichystal (65. Pachlopník). Trenér: Machálek.

Autor: resp Foto: FC Fastav Zlín