Znojemskou euforii střídá nejistota. Co bude dál? Teď se o tom nechci bavit, vzkázal Hruška

Zkušený útočník Jan Hruška získal dva extraligové tituly s Kometou. Působil ve Finsku, ještě loni hrál za Vítkovice. Nejvyšší soutěž však vyměnil za druhou ligu, kterou letos suverénně vyhrál se Znojmem.

Znojmo nemělo v letošní druholigové sezoně konkurenci a celým ročníkem prošlo téměř bez zaváhání. Hráči se těšili na příští ročník v Chance lize, jenže pak přišel šok. Vedení města dá hokejistům menší dotaci a Orli tak možná zůstanou jen ve druhé lize. „Přišlo to z čista jasna, je to čerstvé a je na vedení klubu, jak situaci vyřeší. Nechci se k tomu vyjadřovat, dokud něco nebude stoprocentní,“ řekl pro zpravyzmoravy.cz sedmatřicetiletý útočník Jan Hruška.

Euforie z postupu je tím pádem u konce. Jaké byly oslavy?

Pořádné, ale už je to za námi. Protáhli jsme je trochu do víkendu. Teď se všichni rozjeli domů a uvidíme, co se bude dít dál.

Budete v případě postupu do Chance ligy ve Znojmě pokračovat?

Kdybych tady šel jen na rok, tak by to nedávalo smysl. Pokud vše dobře dopadne, tak mám zájem pokračovat. Mám podepsáno na delší dobu.

V laso z extraligy už nevěříte?

Jsem realista. Loni jsem nad tím přemýšlel, ale žádná zajímavá nabídka mi nepřišla. Po roce ve druhé lize už nic podobného nechystám.

Sezonou jste prošli téměř bez zaváhání. Překvapilo vás to, nebo jste podobný průběh čekal?

Když jsem viděl, jak vypadá kádr, tak jsem si myslel, že bychom to mohli vyhrát. Měl jsem v hlavě, že se nám ostatní mohou těžko rovnat, ale že budeme tak dominovat, to nikdo nemohl čekat. V různých soutěžích jsou taky odskočené týmy, ale každý občas zaváhá. My jsme vyhrávali celou sezonu.

V jasnou záležitost se proměnilo i finále s Letňany. Nezaskočilo vás to?

Celé play-off jsme věděli, že je to jen o nás. Nikdo nás nemohl porazit, mohli jsme si to zkomplikovat jen my sami, kdybychom k tomu nepřistoupili na sto procent. My jsme to ale zvládli.

Znojemští Orli suverénně ovládli druhou ligu, postup je však není jistý

Byl nejtěžší překážkou Chomutov, na který jste narazili v semifinále?

Určitě, výsledkově i herně. Byli tam zkušení hráči v čele s Hüblem a Lukešem, kteří takových play-off odehráli už mnoho. Věděli, jak je potřeba vyřazovací boje hrát, potrápili nás nejvíc.

Pokud Znojmo bude hrát první ligu, bude třeba tým posílit?

S tímto kádrem bychom soutěž mohli hrát, ale bude třeba pozměnit styl, kterým jsme se prezentovali. Ve druhé lize se hrál hurá hokej. Ten sice všechny bavil a bylo to fajn, ale první liga je více svázaná taktikou. Chyby se v ní více trestají.

Nechyběla vám ve druhé lize motivace? Přeci jen, byl jste zvyklý na jiné soupeře, navíc jste pořád vyhrávali.

To ani ne. Člověka baví vyhrávat. Motivace se hledala pozitivně a v pohodě. Do každého zápasu jsme šli s tím, že vyhrajeme. Nálada v kabině byla dobrá, to vás pak baví.

Bylo těžké přizpůsobit se jiné kvalitě ligy?

Měl jsem v sobě horší vlastnost, že jsem spoustu situací přehrával. Snažil jsem se je vylepšovat, protože na to byl v zápasech čas. Ale častokrát to k ničemu nevedlo, takže kdybych se toho vyvaroval, bylo by to lepší. Naštěstí nás to nikdy nestálo výsledek.

S Kometou jste dvakrát vyhrál extraligu, dá se s tím titul ve druhé lize nějak porovnat?

Cesta s Kometou byla dlouhá, daleko náročnější. Ale moc rád budu vzpomínat i na letošní ročník, moc jsme si to užili. Stejné to nebylo, ale mělo to mnoho společných rysů.

Autor: resp Foto: HC Orli Znojmo

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*