Zoo na Moravě postupně obnovují provoz. Do konce týdne otevřou všechny

zoo otevřeno
Takto vítá návštěvníky Zoo Ostrava, která otevřela už v úterý. Další zoologické zahrady na Moravě budou postupně následovat.

V souvislosti s uvolněním vládního opatření kvůli koronaviru, které zamezovalo provoz zoologických zahrad, se postupně otevírají zoo na Moravě. Rozhodnutí vlády přišlo náhle, řada zahrad se kvůli tomu nestihla připravit na pondělí 27. dubna, kdy byl první den uvolnění opatření. Do konce tohoto týdne chystají všechny zahrady obnovení provozu, které budou provázet speciální opatření.

O uvolnění opatření a otevírání zahrad jsme už dříve psali v tomto článku.

Už v pondělí 27. dubna otevřely zoologické zahrady v Brně, Jihlavě a Zlíně.

V Ostravě mají otevřeno od úterý

Hned druhý den po uvolnění opatření otevřela Zoo Ostrava. V tiskové zprávě upozornila, že vstupenky lze zakoupit pouze online na této webové adrese, podobně jako v případě dalších zoo je nelze koupit namístě. Online vstupenky mají omezenou platnost. V případě, že se vstupenka v daný den nevyužije, propadá bez nároku na navrácení  peněz. Nelze změnit ani termín zakoupené vstupenky. Vstup na permanentní vstupenky naopak platí bez omezení, svou návštěvu není nutné rezervovat předem.

Zahrada dále upozorňuje, že jsou všechny pavilony zůstávají uzavřeny, zoovláček ani safari expres nejezdí. Do výběhu s kozami a ovcemi kamerunskými je zakázaný vstup a dřevěné vozíčky se nepůjčují. Většina stánků s občerstvením a restaurace je otevřená, některé stánky fungují v omezeném provozu, nečepuje se do vratných kelímků.

Na Svatém kopečku v Olomouci přivítají první návštěvníky ve čtvrtek

Podle informací z tiskové zprávy bude olomoucká zoo znovuotevřena ve čtvrtek 30. 4. 2020 od 9:00. Zahrada musela omezit celkový počet osob v areálu na 6 375 lidí za den.

Online vstupenky lze pořídit na této webové adrese. Po uhrazení vstupenky přijde na e-mail elektronická vstupenka s QR kódem, kterou si mohou návštěvníci vytisknout, popřípadě stačí QR kód na displeji mobilního telefonu přiložit ke čtecímu zařízení u vstupních turniketů. Držitelé karty ZTP mají nárok na slevu, kterou si vyberou v posledním kroku objednávky.  Parkovné je pro návštěvníky prozatím zdarma, vstup se psem je povolen pouze na vodítku a s náhubkem. Návštěvníci, jenž mají nakoupené platné vstupenky nebo permanentky z dřívějška je mohou rovněž využít.

V zoo zůstávají zavřené pavilony a vnitřní expozice, je nutné udržovat určené rozestupy, nosit roušku a dbát pokynů zaměstnanců zoo.

Ve čtvrtek otevírá také Hodonín i Papouščí zoo

On-line prodej vstupenek musela hodonínská zoo nejdříve zajistit, podobná nutnost zdržela otevření i dalších zoologických zahrad po republice. Nyní už se vstupenky do hodonínské zoo dají zakoupit na tomto webu.

Přečtěte si  Udělovaly se "Památkářské oskary". Objevem roku je nález 1000 let starého kostela ve Znojmě

“Platí, že počet osob pro hodonínskou zoo na jeden den, vzhledem k její rozloze, nesmí přesáhnout 900 návštěvníků za den. Do toho počítáme cca 50 návštěvníků, kteří mají zakoupenou celoroční permanentku,” uvedl ředitel zoo Martin Krug. Dále také platí, že bude nepřístupné dětské hřiště, zvláštní režim bude i v provozovnách občerstvení. “Rovněž nebude možné využití atrakcí, jako je dětský skákací hrad či trampolíny anebo dětský kolotoč,” doplnil Krug.

Ve čtvrtek otevírá i unikátní Papouščí zoo v Bošovicích. K návštěvě je opět nutná on-line vstupenka. Ceník vstupného zájemci o návštěvu naleznou na webových stránkách zahrady, stačí jen vybrat druh a počet vstupenek a tento požadavek zaslat na info@papouscizoo.cz

Do zoo mohou zavítat také majitelé dárkových poukazů a volných vstupenek. Papouščí zoo bude otevřena denně od 10 do 18 hodin, včetně sobot, nedělí a svátků, za každého počasí.

Vyškov otevírá až v pátek

V pátek 1.  května se obnoví každodenní provoz vyškovského zoo i DinoParku. Teprve tehdy dojde ke splnění podmínek výhradně on-line prodeje vstupenek, uvedla zahrada na svých internetových stránkách. Zájemci o návštěvu zoo najdou na webu zahrady odkaz na nově zřízený e-shop a zakoupenou online vstupenku je třeba ukázat u vstupu buď ve vytištěné podobě, nebo na mobilním telefonu. 

V případě, že během uzavření zoo v době koronavirové epidemie došlo k zaniknutí platnosti časové vstupenky (dárkové vstupné, VIP, permanentka), dojde k prodloužení platnosti o tuto zkrácenou dobu. Tomto případě je nutné se se žádostí obrátit na pracovnici u vstupu do zoo. 

Vnitřní expozice a prostory (Hanácký statek v zoo a 4D kino v DinoParku) zůstávají z důvodu nařízení vlády až do 25. května uzavřeny.

Zdroj: stránky zoologických zahrad, ČTK, foto: Zoo Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*