1200 let Moravanů připomněly nasvícené památky

světelná projekce na mikulovském zámku

Výročí 1200 let od první písemné zmínky o Moravanech připomněla světelná projekce. Objevila se na třech významných historických památkách. Do akce se zapojil pouze Jihomoravský kraj.

Rok významného moravského výročí se pomalu chýlí ke konci. Na řadu společenských akcí navázala o víkendu světelná projekce. “1200 let Moravy” zasvítilo v pátek na novém zemském domě v Brně (krajský úřad Jihomoravského kraje), v sobotu na letovickém zámku a v neděli na zámku Mikulov.

Světelné projekce technicky zajistila společnost ECOLIGHT Project, jejich souhrnná cena se pohybuje kolem 65 tisíc korun. Objednal si je Jihomoravský kraj, který jako jediný moravské výroční připomněl. Ostatní kraje na území Moravy k jubileu mlčí, stejně jako státní správa.

Možná to v jiných krajích tak nevnímají. Ale kdo nezná svoje kořeny, nemá budoucnost,” uvedl k projekcím jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Autor: pjk, zdroj a foto: Jihomoravský kraj

Doporučujeme


3 Comments

  1. Zajímavé, že kraj zvolil pouze červenobílé šachování, byť ve znaku kraje se správné zlatočervené alespoň rovnocenně objevilo.

  2. V případě tohoto v podstatě Gottwaldovsky rozloženého tzv. Jihomoravského kraje odhaduji, že barvy erbovních tinktur zde nikdo neřeší. Praskli tam prostě to, co měli jejich grafici po “ruce” na disku PC. Vybaveni při tom těmi ubohými znalostmi z historie Moravy, co jsou podávány dětem na běžné základní škole. Vždyť i Moravu samotnou jsou tihle krajští ajťáci schopni zakreslit v poloze jen těch čtyř dnešních krajů, které s výjimkou Jobovy Lhoty nezasahují nijak do Čech.

    • A většinou i ten Gottwaldovský tzv. Moravskoslezský kraj pro jistotu nezapomenout z Moravy taky “odříznout”. Televizní kultura šířená z univerzálního centra působí bohužel už příliš drahně roků.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*