Aktuálně: na D2 u Lanžhotu je mnohakilometrová kolona. Silničáři rozvážejí vodu

AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D2 je na přechodu Lanžhot směrem na Slovensko dnes znovu asi pětadvacetikilometrová kolona kamionů, informační tabule na dálnici poukazuje na kolaps dopravy. Ředitelství silnic a dálnic řidičům v místě rozváží vodu. Informaci uvedl řekl mluvčí ředitelství Jan Rýdl. Přechod je zhruba od 9:15 uzavřený. V úterý byl takto přechod uzavřený několikrát, kamiony ale na Slovensko pouštěli ve vlnách. Kolona v úterý odpoledne dosáhla až třiceti kilometrů.

Kolona se nehýbe, silničáři rozvážejí vodu

Problém je už na hranicích Slovenska s Maďarskem, které zpřísnilo opatření kvůli šíření koronaviru. Kolona dosahovala v úterý zhruba k Rakvicím, dnes už téměř také. Přes Lanžhot se vzhledem situaci na slovenské dálnici v úterý odpoledne dostalo ve vlnách zhruba 100 kamionů, přechod byl jinak uzavřený. Dnes se ale kolona podle mluvčího na Slovensko nepohnula.

“Začali jsme rozvážet vodu. Na každém exitu, na každé SOS hlásce, nejméně každých 500 metrů, skládáme minimálně 40 půllitrových lahví balené vody,” řekl Rýdl.

Osobní vozy mají podle informační tabule na dálnici sjíždět na exitu 48 na hraniční přechod Hodonín, vozy se však podle webu Dopravniinfo.cz už před sjezdem dostávají do kolony. Sjíždět je tak třeba dříve. Informační tabule na dálnici na 43. kilometru řidiče upozorňuje na kolaps dopravy.

Mikulov a Hatě kolony nehlásí

Bez výraznějších problémů jsou dva otevřené přechody směrem do Rakouska na jihu Moravy, a to Mikulov a Hatě na Znojemsku. “Samozřejmě se ale může utvořit nějaká kolona. Je to z provozních důvodů, je úměrná úkonům, které se musí učinit,” uvedl už dříve policejní mluvčí Bohumil Malášek.

O půlnoci z neděle na pondělí začal platit zákaz cestování občanů ČR kamkoli do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. Pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené. Z vydaných restrikcí existují výjimky, například pro lidi jezdící přes hranice za prací.

Zdroj: ČTK, foto: Pixabay

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*