Aktuálně: Pozor na namrzlé vozovky, na některých místech Moravy se objevují mrznoucí mlhy

Mrznoucí mlha, pohled z auta, namrzlá silnice
Ilustrační obrázek

Meteorologové hlásí výskyty mrznoucích mlh na některých místech na Moravě. Silničáři informaci doplňují upozorněním, aby řidiči jezdili opatrněji. Na silnicích už operují sypače.

Na Žďársku místy namrzá mlha, v lesích je ujetý sníh

Na silnicích na Žďársku dnes ráno v některých místech namrzala mlha, na vozovkách nižších tříd tam jsou v lesích zbytky ujetého sněhu posypané drtí. Sypače jezdily hlavně v okolí Velkého Meziříčí. Podle meteorologů se ojediněle může objevit i mrznoucí mrholení.

Přes den by na západní Moravě mělo oblačnosti ubývat. Nejvyšší odpolední teploty budou mezi minus třemi až minus jedním stupněm Celsia, tam, kde bude svítit slunce, se mohou dostat i nad nulu.

Blanenska se týká zvýšené riziko namrzání

Na Blanensku se dnes ráno a dopoledne může vyskytnout mlha, silnice proto mohou namrzat. Řidiči by měli jezdit se zvýšenou opatrností. Teplota v širším okolí se aktuálně pohybuje od minus pěti do minus jednoho stupně Celsia. Meteorologové na dnešek předpovídají zataženo s nízkou oblačností, zpočátku ojediněle mrznoucí mlhy nebo i mrholení. Jen ojediněle je možné přechodné protrhávání oblačnosti. Nejvyšší odpolední teploty by se měly pohybovat mezi minus dvěma až nulou, ojediněle při slunečním svitu teploměr může ukázat až tři stupně Celsia.

Zdroj: ČTK, foto: flickr.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*