AKTUÁLNĚ: V Ostravě hoří tuny šrotu, hasiči zapojili vrtulníky

V ostravských Vítkovicích hoří přes tisíc tun šrotu, zplodiny mohou být toxické.

AKTUALIZOVÁNO

Nad ostravskými Vítkovicemi se od dnešního rána táhne kouř, hoří zdejší vrakoviště a skládky kovů. Na místě zasahuje přes třicet jednotek hasičů včetně vrtulníků. Policie i vedení vítkovické radnice lidem doporučují, aby nevětrali a nevycházeli ven, zplodiny mohou být toxické.

Požáru asi tisíce a půl tuny šrotu, zejména autovraků, předcházel mohutný výbuch. Podle informací policie naštěstí při explozi nikdo nebyl zraněn. Nebyla také nutná evakuace. V areálu u vysoce frekventované Místecké ulice působí soukromá společnost SPV Recycling, která se orientuje na výkup kovů a ekologickou likvidaci autovraků.

Hasiči v Ostravě vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. Policie vyzvala obyvatele z blízkého okolí, aby neotevírali okna. V blízkosti požáru by se nikdo neměl zdržovat.

Starosta Ostravy-Vítkovic Richard Čermák potvrdil, že požár může představovat nebezpečí pro obyvatele z okolí.  „Ještě několik hodin potrvá. Doporučujeme lidem, aby zavřeli okna, nevětrali, nevycházeli. Pokud musí z domovů, měli by si chránit dýchací cesty. Řekli nám, že tam hoří i plasty a barvy,“ zmínil starosta podle ČTK.

Mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp informoval, že požár zasáhl areál společnosti, která likviduje autovraky. Na místě zpočátku zasahovalo šest jednotek, postupem času dorazilo přes třicet jednotek. Hasiči při likvidaci nasadili i dva vrtulníky. Jeden policejní, ke kterému je připevněný hasicí vak. Druhý vrtulník poskytl smluvní soukromý majitel.

Podle aktuálních informací se postupně daří požár hasit, jak ukazuje následující video:

Zdroj: Policie ČR, HZS MSK

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*