Antimonopolní úřad zrušil zakázku na druhou etapu stavby brněnského okruhu

VMO Brno Žabovřeská
Chyba v zadání ŘSD ohrožuje termín zahájení stavby.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nepravomocně zrušil zakázku na stavbu druhé etapy brněnského městského okruhu. Začít stavět se měla na jaře, náklady měly být okolo dvou miliard korun. Důvodem rozhodnutí je podle ÚOHS nadbytečný požadavek na doložení oprávnění ke zkouškám elektrických zařízení. Informoval o tom server Zdopravy.cz. Brno a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se o dalším postupu rozhodnou.

Úsek od Kamenomlýnského mostu ke křižovatce Hlinky je technicky náročnější než první etapa. Součástí druhé etapy má být nový tramvajový tunel a silnice vedoucí vedle nábřeží nad řekou.

O stavbě části brněnského městského okruhu v Žabovřeské, která má vyřešit “pisárecký špunt” už jsme dříve psali v tomto článku.

Nadbytečný požadavek ohrozil termín zahájení

Antimonopolní úřad podle serveru rozhodnutím vyhověl návrhu slovenské firmy Deštrukprojekt. “Požadavek na předložení platného dokladu o oprávnění k podnikání v předmětu činnosti montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení je nadbytečný a tedy nepřiměřený a vytvářející bezdůvodné překážky hospodářské soutěže,” píše se podle serveru v rozhodnutí.

Předpokládaná cena druhé etapy byla 1,6 miliardy korun. Nabídky přišly dvě. Sdružení Eurovia, Hochtief a Subterra nabídlo 1,948 miliardy korun, společnost Porr 2,214 miliardy korun, uvádí server. Investorem je především ŘSD, město má zaplatit zhruba 80 milionů korun.

První etapa se staví již od podzimu 2018, celá Žabovřeská se čtyřmi pruhy má být podle současných plánů otevřena do konce roku 2023.

Zdroj: ČTK, foto: ŘSD

Doporučujeme


1 Comment

  1. Kdyby byl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže co k čemu, tak takovou připomínku okamžitě smete se stolu. Už vzhledem k tomu, že součástí stavby je přeložka tramvajové tratě.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*