Architekti se pustí do přeměny olomoucké tržnice, inspiraci mohou poskytnout i občané

V srdci Olomouce, těsně u historického centra, stojí unikátní areál městské tržnice, který čeká na své další využití. A právě to se chystají určit několik předních domácích architektů a urbanistů. Pro vypracování návrhů na možné využití tohoto prostoru je oslovilo přímo město. A vy můžete být těmi, kteří jim poskytnou inspiraci. Stačí, když vyplníte krátký dotazník a podělíte se o své myšlenky a přání. Společně tak můžeme přispět k tomu, aby se tato městská tržnice stala novou perličkou Olomouce.

On-line dotazník s otázkami zaměřenými na to, jak vnímá areál tržnice veřejnost, je už nyní k dispozici na webu Tržnice Olomouc. Odpovědi architektům následně poslouží jako inspirace. Díky nim budou mít možnost lépe pochopit, co si o tomto místě s velkým potenciálem veřejnost myslí, co od něj očekává i to, jak jej nyní využívá. Sběr dat prostřednictvím on-line dotazníku potrvá do pondělí 18. září, včetně. „Řešená oblast zahrnuje areál venkovního tržiště s prodejními místy, historickou budovu tržnice, přilehlé parkoviště i plochu s vykopávkami,“ upřesnila vedoucí útvaru hlavního architekta Jana Křenková.

Kvůli městské tržnici chystá radnice workshop i veřejnou prezentaci. „Cílem workshopu, na který se sjedou architekti z celé republiky, bude vymyslet intenzivní, pestré a zároveň atraktivní využití prostoru tržnice pro místní i turisty a navrhnout uspořádání tohoto prostoru na přechodné období 10-15 let. Tolik času odhadujeme, že bude potřeba na přípravu definitivní podoby tohoto klíčového městského uzlu s budovami, náměstím a ulicemi,“ vysvětlil náměstek primátora pro rozvoj Tomáš Pejpek. „Takovou dobu však prostory u tržnice nenecháme zahálet,“ naznačil.

Veřejná prezentace výsledných návrhů architektů a urbanistů spojená s diskuzí veřejnosti se uskuteční po skončení workshopu v pátek 22. září od 18.00 hodin v Oranžerii ve Smetanových sadech. Přijďte se podílet na proměně areálu městské tržnice!

On-line dotazník můžete vyplnit na webu Tržnice Olomouc.

Autor: red Zdroj a foto: Město Olomouc

Související články

Přečtěte si  Oprava hlavního tahu přes Olomouc uzavře silnice do poloviny listopadu

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*