Arcibiskupský palác v Olomouci láká k návštěvě. Nabízí i vstupenky online

Arcibiskupský palác v Olomouci, významná barokní památka a atraktivní turistický cíl

Turisticky atraktivní Arcibiskupský palác v Olomouci spustil nové internetové stránky. Vedle představení významné architektonické památky duchovního centra Moravy nabízí web také informace a servis pro návštěvníky.

Lepší prezentace a vstupenky online

„Impulsem ke spuštění stránek www.arcibiskupskypalac.cz byla jednak snaha dát stávající webové prezentaci modernější kabát. Zároveň využíváme toho, že arcibiskupství se počátkem roku ujalo správy zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži a snaží se prezentaci všech objektů sjednotit,” informoval Martin Kučera, vedoucí arcidiecézního Centra pro kulturu, které v paláci zajišťuje turistický provoz.

“Návštěvníkům chceme nabídnout lepší servis. Mimo jiné tak na novém webu spouštíme online prodej vstupenek na prohlídkové okruhy,“ doplnil Kučera.

Barokní perla Moravy

Arcibiskupský palác v Olomouci, významný příklad barokní palácové architektury na Moravě, je nejen živým sídlem olomouckých arcibiskupů a dalších lidí podílejících se na denním životě církve, ale také místem, kudy kráčely dějiny a známé osobnosti.

Jak informuje nový web, roku 1805 se tu před bitvou u Slavkova radili ruský car Alexandr a rakouský císař František, v roce 1848 zde abdikoval rakouský císař Ferdinand a na trůn nastoupil jeho synovec František Josef I. Reprezentační místnosti však hostily i mnohé další osobnosti. Právě tyto sály také tvoří hlavní část prohlídkového okruhu zpřístupněného veřejnosti.

Původní renesanční palác začal v místě dnešní rezidence stavět biskup Stanislav Thurzo na počátku 16. století a v díle pak pokračovali jeho nástupci. Třicetiletá válka a také požár v roce 1661 ovšem budovu vážně poškodily a biskup Karel II. z Lichtenštejna-Kastelkornu proto nechal rezidenci v letech 1664–1669 přestavět v barokním slohu a výrazně rozšířit. Dnešní podobu pak objekt získal během přestavby po požáru na počátku 20. století.

Zdroj a foto: Arcibiskupství olomoucké

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*