Až naprší a uschne. Festival Jeden svět zavítá na řadu míst na Moravě

Jeden svět
Festival nabízí promítání dokumentů i debaty se zajímavými hosty.

Letošní ročník festivalu dokumentárních filmů Jeden svět nese název Až naprší a uschne. Bude se věnovat boji za lidská práva i vztahu lidí k planetě. Festival zavítá i letos na řadu míst na Moravě a ve Slezsku.

Festival nabídne promítání i debaty

Jak napovídá už název 22. ročníku, Jeden svět se chce letos více zaměřit na důležité ekologické výzvy, kterým musí lidstvo na celé planetě čelit. Tematickým jádrem však zůstávají lidská práva. Festival nenabízí jen promítání dokumentárních snímků z celého světa, součástí programu je i program pro školy a debaty se zajímavými hosty.

Hosté nebudou chybět ani na Jednom světě ve Znojmě, uvedl například ředitel Znojemské Besedy František Koudelka. „Právě hosté patří k atraktivní části dokumentárních večerů. Letos ve znojemském kině přivítáme například významného hydrobiologa Martina Rulíka, který bude s diváky debatovat u prvních dokumentů Země medu a V té vodě něco je, nebo aktivistku Mai Khoi, která je tváří filmu o vietnamské zpěvačce, která se rozhodla nebýt konformní popovou hvězdou,“ představil znojemské festivalové hosty Koudelka.

Jeden svět zavítá na řadu míst na Moravě

Pro řadu míst na Moravě a ve Slezsku se stal festival Jeden svět tradiční akcí. Každé místo nabízí vlastní program. Níže uvádíme seznam míst na Moravě a ve Slezsku, kam zavítá Jeden svět, spolu s odkazem na program:

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět vznikl v roce 1999. Stal jedním z nejvýznamnějších festivalů svého druhu na světě, v roce 2007 získal čestné uznání UNESCO za výchovu k lidským právům. Hlavním organizátorem je nezisková humanitární organizace Člověk v tísni. Jeden svět každý rok uvádí přes stovku dokumentárních filmů z celého světa.

Přečtěte si  Udělovaly se "Památkářské oskary". Objevem roku je nález 1000 let starého kostela ve Znojmě

Zdroj: Jeden svět, město Znojmo, foto: Jeden svět na školách

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*