Baráž? Ještě není na dohled, říká trenér Líšně Valachovič. Věří, že posily nahradí opory

Znovu se s nimi tolik nepočítalo, oni ale opět překvapili. Fotbalisté Líšně se na jaře pokusí zabojovat o postup do baráže.

Líšeň sice nevstoupila do sezony nejlépe, brněnský tým se ale zvedl a přezimoval třetí. Během zimy kabinu opustilo několik opor, které přijaly ligové angažmá, trenér Milan Valachovič ale neztrácí optimismus a svému týmu věří.

Jste s dosavadním průběhem přípravy spokojen?

Přípravu nikdy moc nehodnotím. Vždy se zkouší věci, do toho přichází a odchází hráči. Začnete s nějakým týmem, který se brzy změní. Takže i letošní příprava je klasická.

Během zimy jste hodně oslabili. Nebojíte se, co to s týmem udělá?

Má to dvě roviny. Kluci u nás byli oporami a své kvality potvrzují taky v lize. Kučera nastupuje v Hradci a Silný v Jablonci, vůbec se neztratili. Nastoupil i Rolinek a taky se uvedl velmi dobře. U nás ale mají šanci další. Tak, jak na sebe brali zodpovědnost oni, tak ji teď mohou převzít ostatní. Odchody jsou jedna věc, ale my chceme navázat na práci a výsledky s hráči, které tady máme. Nerad bych se zbavoval zodpovědnosti. V prvním momentu ti hráči určitě chybí, ale máme tady další.

Jste spokojený s posilami?

Přišel k nám Šumbera, který hrál v lize. Na podzim předváděl velmi dobré výkony na Slovensku. Černín už u nás býval v základu a něco odehrál i za Zbrojovku. A Machalík, který přišel ze Slovácka, má v lize skoro padesát zápasů a zkušenosti z mládežnické reprezentace. Je tady i Martins Toutou, který má nějaké starty za Teplice a Zlín. Brali jsme je s tím, že by měli nahradit hráče, kteří odešli.

Líšeň se drží nahoře. Je pro vás těžší a těžší tyto pozice obhajovat?

Neměli jsme tady vzdušné zámky. Věděli jsme, že je to náročné a jsme rádi, že jsme se díky tvrdé práci dostali tam, kde už druhým rokem jsme. Našim cílem je ale stále se etablovat na delší dobu ve druhé lize. Pokud ukopeme baráž, tak pak už to bude otázka na vedení.

Máte pravdu, baráž je na dohled…

Na dohled není. Ještě nás od ní dělí patnáct zápasů.

V tabulce jste třetí, vstup do sezony vám ale příliš nevyšel. Čím to bylo?

Soupeři už na nás jsou připraveni, navíc jsme si vypili kalich smůly. Nedali jme tutovky proti Vyškovu, stejně jako s Vlašimí. Pak jsme dostali gól v nastavení od Zbrojovky. To jsou tři zápasy, které pro nás dopadly nešťastně, což nás stálo body. Dále jsme se ale připravovali, stabilizovali jsme tým a sami kluci se chtěli vrátit vysoko, kde byli i loni. To se nám nakonec povedlo.

Měli by vás ostatní už brát jako tým, který se bude pohybovat v horních patrech tabulky?

Už nás tak berou. Vidíte, že tři ligové kluby sáhly po našich hráčích. Berou nás, že jsme schopni vychovat kvalitní fotbalisty. Máme výsledky a v lize už nás berou jako silného soupeře. Co mám informace z ostatních klubů, tak se jim k nám těžko jezdí. Na našem stadionu jsme prohráli se Zbrojovkou, jinak se u nás ale nevyhrává.

S dobrými výsledky ale přichází i vyšší tlak. Cítíte ho?

Ne, nechceme si to připouštět. Chceme se porvat o co nejlepší výsledek v každém zápase. Když budeme sbírat body, tak se dostaví i lepší umístění. Pokud bychom měli být nahoře a v baráži, tak bychom do toho šli s jasným cílem vyhrát. Ale je to ještě patnáct zápasů. Teď nás čeká Ústí, Vyškov, Vlašim a Zbrojovka, to je těžký los. To, co se teď jeví jako dobrá pozice, může být za pár týdnů úplně jinak.

Autor: resp Foto: SK Líšeň

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*