Biatlonový světový pohár v Novém Městě v nejistotě kvůli koronaviru

biatlon nove mesto

Světový pohár v Biatlonu 2020 v Novém Městě na Moravě by měl proběhnout ve Vysočina aréně ve dnech 5. – 8. 3. Vrásky na čele však organizátorům způsobuje nejistota kolem šíření koronaviru v Evropě a zpřísňující se hygienická opatření, která mohou celou akci zhatit.

O nadcházejícím kole biatlonového světového poháru, které se uskuteční na Moravě, jednala i vláda. Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci sdělil, že finální verdikt padne ve středu, tedy den před startem soutěží.

Starosti s aktuální situací dopadají také na předsedu organizačního výboru a prezidenta biatlonového svazu Jiřího Hamzu. “My se musíme řídit pokyny státní správy,“ podotkl Hamza. “Jsou vyšší principy než biatlon. Budeme obezřetní a budeme situaci pozorně monitorovat. Rozhodnutí, ale nemáme ve svých rukou.“ Bezpečnostní rada státu zasedá opět v pondělí 2. března. „Věříme, že na našem scénáři nebudeme muset nic měnit. Každopádně budeme na danou situaci připraveni reagovat,“ doplnil Jiří Hamza, který situaci, jako I. viceprezident Mezinárodní biatlonové unie, řeší i s kolegy z Mezinárodní biatlonové unie. „Mezinárodní federace se šíření koronaviru dotýká i z pohledu dalších kol Světového poháru ve Finsku a Norsku.“

Nemocnice v Novém Městě na Moravě je připravena postarat se o zdraví biatlonových fanoušků

S ohledem na aktuální informace a příznivou situaci v ČR stále platí, že světový pohár v biatlonu, který se na západě Moravy bude konat od čtvrtka do neděle, bude zabezpečen po všech stránkách včetně zdravotní péče.   

Nemocnice je připravena poskytnout, v případě nutnosti, zdravotní péči i za mimořádné situace, a to ve spolupráci s ostatními zdravotnickými zařízeními na Vysočině. Nemocnice Nové Město na Moravě má k dispozici dostatek ochranných pomůcek, s jejichž pořízením mimořádně pomohl kraj. Na infekční ambulanci Nemocnice Nové Město na Moravě budou po dobu konání světového poháru posíleny služby, veřejnost a návštěvníci Vysočina Areny budou dostatečně informováni.

Autor: red Zdroj: Nemocnice Nové Město na Moravě, Český svaz Biatlonu

Související články

Přečtěte si  Na jubilejním dvacátém ročníku motocyklového závodu Slovácký okruh padl traťový rekord

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*