Blansko se bude rvát o postup do druhé ligy bez Ordoše, zato s Harbou

zbynek zboril

Fotbalisté Blanska přezimovali na prvním místě Moravskoslezské fotbalové ligy a jsou tak hlavním aspirantem na postup do Fortuna národní ligy. V klubu ale všichni dobře ví, jak moc náročný úkol je na jaře čeká. „Chceme se o to porvat. Stejné ambice má ale i Sigma Olomouc, tak uvidíme, jak to bude vypadat,“ říká blanenský kouč Zbyněk Zbořil.

Přípravu fotbalistů Blanska komplikovaly zdravotní problémy několika hráčů. V úvodním přátelském duelu Blansko padlo vysoko 2:7 s brněnskou Zbrojovkou, poté ale devětkrát v řadě neprohrálo. V generálce pak Zbořilovi svěřenci remizovali 2:2 s druholigovým Prostějovem. „Snad načasujeme formu na klíčové měsíce sezony, kdy se o všem bude rozhodovat,“ hlásí kouč.

Kromě Blanska a Olomouce se o nejvyšší příčky rvou také v Petřkovicích, Frýdku-Místku či Uničově. „Ale myslím, že se rozhodne mezi námi a Sigmou. Uvidíme, jak bude vypadat náš vzájemný zápas, taky máme hodně těžký los,“ říká Zbořil, jehož svěřenci mají v čele tabulky pětibodový náskok.

Před Blanskem je ještě celé jaro, v klubu už se ale o možném postupu debatuje. „Nějaké kroky se podnikly. Můžeme to zvládnout na hřišti, ale pak je důležité, jak se to zvládne funkcionářsky. Definitivní stanovisko si ještě nikdo netroufne říct,“ okomentoval aktuální dění trenér Blanska, které do jarních bojů vstoupí už v neděli v Uničově.

Harba chce hrát o postup

Blansko těží z toho, že disponuje širokým kádrem. Nemá totiž B tým, takže konkurence je opravdu velká. „Proto nám už v plno zápasech pomohla střídání, díky čemuž jsme zvýšili tempo. Není náhoda, že jsme hodně zápasů lámali ve druhé půli. Ale hodně duelů je také o štěstí, takže zůstáváme pokorní,“ říká Zbořil, jenž pracuje s mírně obměněným kádrem.

Kabinu lídra MSFL v zimě opustil zkušený útočník Michal Ordoš, který zamířil do Vyškova. „Provázely ho zdravotní problémy a moc toho neodehrál, proto jsme se tak dohodli,“ prozradil Zbořil. Jeho tým naopak doplnili Štefan Holiš, Ondřej Sukup, Robert Bartolomeu, či Haris Harba, který má na kontě 101 startů a 25 gólů v nejvyšší české soutěži. „Věřím v to, že bude naší klíčovou posilou. Měl vyšší ambice, ale nic se mu nesešlo. Chtěl hrát o postup, takže jsem rád, že je tady. Přál bych si, aby se jemu i nám dařilo,“ dodal blanenský kouč.

Přečtěte si  Isabella vzdala soutěž Miss, aby si z Třebíče do Turecka dojela pro světové zlato

I s jednatřicetiletým útočníkem z Bosny a Hercegoviny se tak Blansko vydá vstříc svému vysněnému cíli. „Je to historický mezník. Snad tady bude i nadále trvat divácký boom, protože i pro okolí by byla vyšší soutěž zajímavá. Uděláme pro to všechno,“ slibuje Zbořil.

Autor: pes

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*