Blíží se ‘moravský víkend’. Na co se můžete těšit?

Den za Moravu do Brna každý rok přiláká stovky lidí z celé Moravy.

Nadcházející sobota nabízí dvě akce s moravskou tematikou v Brně. Dopoledne proběhne tradiční Den za Moravu, po obědě naváže Moravské odpoledne v duchu přátelského setkání u hudby, vína a sportu.

O Dni za Moravu a Moravském odpoledni jsme už dříve psali v tomto článku.

Tradiční setkání příznivců Moravy navštíví i Franta Uher

Součástí Dne za Moravu bude tradiční průvod městem i pestrý kulturní program. Začne se v devět hodin u kostela svatého Tomáše na Moravském náměstí v Brně, kde proběhne pietní akt na počest Jošta Moravského. Organizátoři upozornili, že v kostele musejí účastníci dodržet povinné nošení roušek ve vnitřních prostorech.

Akce organizovaná Moravskou národní obcí bude posléze pokračovat tradičním průvodem, který se zastaví na Náměstí svobody, kde proběhne kulturní program. Jeho součástí bude předání ocenění v anketě Osobnost Moravy.

V rámci této části programu se na akci objeví známý brněnský moderátor Luděk “Savana” Urbánek i zpěvák, bavič Franta Uher i hudebník Jiří Plocek. Součástí akce bude vystoupení mužáckého pěveckého sboru Hútek z Bánova či žesťového kvintetu Moravian Memory Brass. Na Dni za Moravu se rovněž objeví vojáci v historických uniformách.

Přátelské setkání u vína, hudby i sportu

Na dopolední Den za Moravu letos jako novinka naváže Moravské odpoledne, které se bude od tří odpoledne konat v areálu beachvolejbalového hřiště u ulice Opuštěná, nedaleko od autobusového nádraží Zvonařka.

Na přátelském setkání u vína, hudby i sportu vystoupí cimbálová muzika Řícmanica. Svými projevy ji doplní představitelé zastoupených moravských organizací. Plánuje se uspořádání neoficiálního beachvolejbalového turnaje. Organizátoři rovněž zajistí skákací hrad pro děti.

Zdroj: Moravská národní obec, Společnost pro Moravu a Slezsko, foto: redakce, MNO Ivančicko

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*