Blíží se šestý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu

Město ožije gastronomickým festivalem. Chystá se oslava pro Olomouc typického pokrmu – už pošesté bude město patřit Olomouckému tvarůžkovému festivalu. Konat se bude v sobotu 15. a neděli 16. dubna.

Gastronomický festival plný pokrmů z olomouckých tvarůžků, doplněný o nabídku regionálních piv a zpestřený prodejem řemeslných výrobků má v olomouckém kalendáři akcí už své stálé místo. První víkend po Velikonocích bude proto i letos centrum města patřit více než čtyřem desítkám prodejců s nabídkou gastronomických specialit a více než třem desítkám stánků s regionálními produkty a výrobky zn. Haná – regionální produkt.

„Je to vůbec největší počet prodejců od začátku konání festivalu,“ vyzdvihuje vedoucí odboru cestovního ruchu a kultury olomouckého magistrátu Karin Vykydalová. „I letos se mohou návštěvníci těšit na speciální Tvarůžkový obchůdek, ve kterém bude možné zakoupit i různé propagační předměty s tvarůžkovou tematikou, jako jsou speciální trička, ponožky, nebo čokoládové pralinky s tvarůžkovou náplní,“ nechává nahlédnout do nabídky Karin Vykydalová.

Na obou centrálních náměstích bude po celou dobu konání festivalu vždy od 10 do 18 hodin připravený bohatý kulturní program. Na Horním náměstí návštěvníky čeká cooking show. Zajímavé recepty s tvarůžky tady budou prezentovat gastronomický mág Roman Paulus a česká herečka, komička a zpěvačka Sandra Pogodová. Kromě toho na náměstí vystoupí cimbálové muziky, v sobotu v podvečer se mohou lidé těšit na vystoupení olomoucké hudebnice a zpěvačky Natálie Tichánkové s kapelou 4GOOD, v neděli pak kromě vaření na pódiu a cimbálové kapely vystoupí i známá kapela Mňága a Žďorp. 

Na své si přijdou nejen milovníci tvarůžků a rodiny s dětmi, ale také cyklisté

Na Dolním náměstí bude probíhat program zaměřený zejména na rodiny s dětmi. Zaručenými zážitky pro ně bude jistě divadelní představení divadla Tramtarie, vystoupení Hudebně dramatického studia, kouzelnická show, Pianothéka Sandry a Richarada Pogodových či show Šaška Vikyho. V rámci sobotního programu vystoupí i dětská hvězda Matěj Plšek s kapelou, vítěz soutěže Hlas Česka. Na náměstí se mohou děti těšit i na dílničky, pískování nebo malování na obličej.

Na své si přijdou v rámci programu festivalu i cyklisté. V sobotu 15. dubna se pojede Tvarůžková cyklojízda. Trasa povede z Loštic, tradičního místa jejich výroby, do Olomouce. „Pro zájemce bude do Loštic vypraven z Olomouce i cyklobus. Partnery cyklojízdy jsou A.W. Loštice, Olomoučtí kolaři, Klub českých turistů. Pro zúčastněné je nutné se registrovat a zaplatit registrační poplatek,“ objasňuje vedoucí Informačního centra Olomouc Jitka Lučanová.

Přečtěte si  Blíží se další ročník Noci kostelů, která zve do běžně nepřístupných míst i na poutavý program

Návštěvníci, kteří by si chtěli v Olomouci vychutnat atmosféru festivalu déle než v jednom dni, mohou využít i pobytových balíčků za zvýhodněnou cenu. Ve spolupráci s městem Olomouc je nabízí Střední Morava, sdružení cestovního ruchu. Hlavními partnery Olomouckého tvarůžkového festivalu jsou společnost A.W. Loštice, spolek Moravská cesta a Střední Morava, sdružení cestovního ruchu. 

Více informací o programu a tvarůžkové cyklojízdě naleznete na webu festivalu.

Autor: red Zdroj: Město Olomouc Foto: Olomoucký tvarůžkový festival

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*