BRAMAT – automat nejen na brambory. V brněnských Kohoutovicích nabízí úrodu od lokálních farmářů

Od Nového roku si mohou lidé v brněnské čtvrti Kohoutovice dopřát čerstvé ovoce a zeleninu od lokálních farmářů z nedalekých Malhostovic a okolí. Výpěstky jsou nově dostupné v automatu, nesoucím název „BRAMAT”, který je umístěn na náměstí u obchodního centra Lipsko, kde doposud čerstvá zelenina chyběla i v rámci stánkového prodeje.

„Mám velikou radost, že konečně máme v Kohoutovicích. Je to projekt, se kterým jsem se seznámil již v jeho pilotní fázi, kdy fungoval pouze v blízkosti majitele a o jeho umístění v Kohoutovicích jsme s kolegy usilovali od samotného počátku,” komentuje umístění automatu na zeleninu kohoutovický starosta Jakub Hruška.

Kohoutovický automat poskytuje čerstvé ovoce, jako jsou jablka a hrušky a rozmanité druhy zeleniny od brambor, cibule a česneku až po kořenovou zeleninu. Platba i nákup samotný je velmi jednoduchý. Cena plodin se pohybuje přibližně těm supermarketovým. Zákazník si zvolí plodinu, o kterou má zájem, bezkontaktně zaplatí kartou a zboží mu vyklopí speciální dopravník z pozinkovaného kbelíku.

Ceny se příliš neliší od těch ze supermarketů

Jablka Idaret (sady Horní Loučky)1,5 – 2 kg55 Kč
Brambory Saraya (Malhostovice)3 Kg55 Kč
Cibule + palička česneku1,5 kg60 kč

První dny ukázaly, že je o tento druh prodeje zájem, a to jak pro jeho dostupnou cenu, ale především kvalitu, kterou farmáři dodávající do automatu garantují. Počáteční obavy o uchování plodin ve správné teplotě rozptýlil majitel Bramatu, pan Grundwald, který automat opatřil nejen bezhotovostní platbou a inovativním pojezdem kbelíků, ale také klimatizační jednotkou, která zajišťuje kvalitu potravin.

Autor: red Zdroj a foto: Městská část Brno – Kohoutovice

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*