Brněnský dopravní podnik zpřístupní nový tunel pro šaliny veřejnosti. 1. května v něm pak začne provoz

Dva a půl roku již probíhají práce na komplikovaném úseku velkého městského okruhu v Brně mezi Pisárkami a Žabovřeskami. Součástí prací je i přeložení tramvajové trati do tunelu, aby vznikl prostor pro silnici. Přestože práce na silniční galerii budou pokračovat ještě minimálně rok, tramvajový tunel bude uveden do provozu již v pondělí 1. května. V pátek 28. dubna do něj bude moci nahlédnout veřejnost.

Po úspěchu obdobné akce týkající se otevření podzemního úseku šaliny v Bohunicích, který se setkal s obrovským zájmem veřejnosti, rozhodl se brněnský dopravní podnik (DPMB) zpřístupnit i právě dokončený tunel v Žabovřeské ulici. Termín dne otevřených dveří oznámil DPMB jen pár dnů poté, co v tunelu zahájil zkušební jízdy. Loňskou prohlídku nové trati ke Kampusu Bohunice, si nenechaly ujít tisíce lidí.

Přístup k tunelu bude od Žabovřesk

Vzhledem k tomu, že v oblasti tunelu stále probíhá stavba velkého městského okruhu, je přístup k němu poměrně komplikovaný. Zájemci o prohlídku se k němu dostanou od Žabovřesk. Pořadatel doporučuje využít hromadnou dopravu. Sraz návštěvníků bude na konci ulice Bráfova v Žabovřeskách.

Nový tunel je dlouhý téměř 500 metrů a je tak zhruba o sto metrů kratší než tunel, který DPMB otevřel loni na trati ke Kampusu Bohunice. Jeho stavba nabrala zhruba čtyřměsíční zpoždění zapříčiněné požadavky na nové zabezpečení tunelu.

Průjezd tunelem včetně míjení dvou souprav šaliny během testování

Tunelem v Žabovřeské ulici vede klíčová tramvajová trať spojující městské části Bystrc, Komín, Jundrov a Žabovřesky s dopravním uzlem na Mendlově náměstí a dále s centrem města. Zprovoznění tunelu bude znamenat pro dopravní podnik i cestující velkou úlevu.

Autor: red Zdroj a foto: DPMB

Související články

Přečtěte si  Dopravní podnik Brna testuje parciální trolejbusy na spojené lince z Bystrce na Sadovou a do Soběšic

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*