Brněnský Motosalon navštívilo za čtyři dny přes 55 tisíc návštěvníků

motosalon

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení nazvaný Motosalon navštívilo za čtyři dny na brněnském výstavišti asi 55.000 lidí. V tiskové zprávě to dnes k závěrečnému dni uvedla mluvčí veletrhu Dita Brančíková. Letošní ročník byl rekordní, celkem 160 vystavovatelů nabídlo skoro 400 značek.

Podle Brančíkové poprvé za 11 ročníků překonal počet vystavených motocyklů, skútrů a čtyřkolek hranici 1000 strojů. Loni se Motosalon konal v pražských Letňanech a přilákal 64.000 lidí.

Největší počet lidí dorazil v sobotu. “Byl jsem velmi překvapen z obrovské nabídky všech značek, a to i těch, které se dříve neúčastnily. Návštěvníci přijeli z celé republiky i přes varování neúčastnit se hromadných akcí. Motosalon 2020 byl nejlepší za 11 let, kdy jsme se ujali jeho režie,” řekl ředitel generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Motosalon obsadil haly P a F brněnského výstaviště. Další doprovodné akce spojené s motocykly a motorkářským životním stylem byly v pavilonu Z a okolních volných plochách. Celkem Motosalon zabral asi 23.000 metrů čtverečních. “Na Motosalonu vystavovaly všechny velké značky, které působí na českém motocyklovém trhu. Mnozí vystavovatelé zohlednili aktuální trend snižování emisí, u mnoha značek byly vidět elektrické pohony,” řekla Brančíková.

Tradičně byla na zahájení zdůrazněna bezpečnost motocyklistů, což se prolínalo i doprovodným programem. Nejvíce se skloňovala odpovědnost jezdců, stav silnic a bezpečnostní výbava, například airbagová vesta.

Burgery i soutěž v akrobatické jízdě

V pavilonu Z byl součástí největší český sálový food festival nazvaný Burger Arena. Návštěvníci Motosalonu podle Brančíkové za čtyři dny snědli 40.000 porcí burgerů. Poprvé se společně s Motosalonem konalo i mistrovství ČR ve stuntridingu, čili akrobatické jízdě s kaskadérskými prvky. V závodě se představilo přes 20 českých jezdců. Doprovodný program doplnila i Show Arena, kde se představili kaskadéři.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: BVV

Související články

Přečtěte si  Pozor na tenký led! Vodohospodáři varují před vstupem na zamrzlé hladiny vodních nádrží

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*