Brno a Svitavy spojí výlukové autobusy, na koridoru se chystá oprava náspu

Železniční stanice Březová nad Svitavou

Železničáři zahájili sanaci nestabilního náspu v části trati Brno – Česká Třebová. V úseku mezi stanicemi Březová nad Svitavou a Svitavy dojde k úpravě železničního svršku i železničního mostu. S pracemi souvisí tříměsíční výluka, která začne 1. června.

“K poruchám stability železničního náspu v zástavbě obce Hradec nad Svitavou dochází od roku 2010. Problém nevyřešily ani úpravy druhé traťové koleje v roce 2016,” uvedla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Železničáři se proto rozhodli pro výměnu celého tělesa náspu v nejpostiženějším úseku. Díky této úpravě se vlaky vrátí na traťovou rychlost 140km/h, v budoucnu by mělo dokonce ke zvýšení na 160 km/h.

“Stavbaři provedou i výměnu železničního svršku a sanaci železničního mostu přes polní cestu a nedalekého propustku. Dojde také k úpravě trakčního vedení a zajistí se ochrana kabelů,” doplnila Friebová. Celkové náklady dosahují 86 milionu korun. Práce potrvají do letošního října. Zhotovitelem je sdružení firem M – Silnice; SART – stavby a rekonstrukce; REMEX CZ.

Náhradní autobusy pojedou mezi Brnem a Svitavami

Největší vliv na provoz vlaků mezi Březovou nad Svitavou a Svitavami bude mít nepřetržitá výluka, která potrvá od 1. června do 26. srpna. Kvůli souběhu s dalšími výlukami na trati Brno – Česká Třebová železničáři plánují zavedení náhradní autobusové dopravy v úseku mezi Brnem a Svitavami.

Zdroj a foto: Správa železnic

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*