Brno hledá provozovatele multifunkční haly, Kometa odmítla

Model brněnské multifunkční haly, který byl k vidění v Galerii Vaňkovka.

Vedení Brna zahájilo nové řízení na provozovatele multifunkční haly, která má vyrůst na výstavišti. Slibuje jednodušší a kratší průběh. K tomuto kroku přistoupilo po ukončení jednání s brněnským hokejovým klubem Kometa, které by provoz finančně neutáhlo.

Stavba multifunkční haly na brněnském výstavišti patří mezi největší projekty moravské metropole. Její cena dosahuje miliardy korun. Brnu se nedávno podařilo získat významnou dotaci od Národní sportovní agentury. Komplikovanější je to s výběrem provozovatele haly.

Dlouhá jednání s Kometou nedopadla smlouvou, vedení města proto musí hledat dál. Nové koncesní řízení bude jednokolové, zájemci budou mít na podání nabídky 45 dní od jeho zahájení. Následně dojde k posouzení nabídek.

Podmínky se zjednodušily

Vybranému zájemci bude zadána koncese na plánované období patnáct let s možností prodloužení o dalších maximálně pět roků. “Koncesionář bude zadavateli platit fixní pachtovné, které je stanoveno od pátého roku provozu v minimální výši 40 milionů korun, a dále částku procentuálně odvozenou od dosažených tržeb a výnosů spojených s provozováním haly. Ta musí tvořit minimálně 40 % z takzvaných upravených výnosů z částky nad 150 milionů korun. Právě výše těchto úhrad nad minimální požadovaný rámec tvoří hodnoticí kritéria veřejné zakázky,“ upřesnila brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Uchazeči musí v rámci koncesního řízení prokázat technickou kvalifikaci. První možností je provozování multifunkční haly s minimálně 6 000 místy, v níž se kdykoliv v posledních pěti letech uskutečnilo za 24 měsíců alespoň patnáct sportovních a patnáct kulturních nebo vzdělávacích akcí. “Alternativně je nově umožněno prokázat se zkušeností s pořádáním alespoň třicet sportovních, kulturních, vzdělávacích či byznys akcí v různých prostorách,“ doplnil Petr Kratochvíl, předseda představenstva městské společnosti ARENA BRNO, která má na starosti projekt brněnské multifunkční haly.

Zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*