VIDEO: Co bude místo brněnského Prioru? Majitel ukázal plány

Vizualizace nového komplexu budov, který vyroste místo bývalého Prioru.

Budovu bývalého Prioru u brněnského hlavního nádraží má do čtyř let nahradit nový komplex budov. Počítá se kancelářemi, službami i parkem. Ukazuje to nové video, které představila společnost Crestyl, současný majitel nemovitosti.

Obchodní dům Prior vznikl v dobých socialismu. Budova mezi brněnským hlavním nádražím a obchodním centrem Vaňkovka postupně zastaral a sílí zájem o jeho zbourání. Do čtyř let jej má nahradit několik nových budov a parčík o rozloze dvou a půl hektaru. Alespoň takové jsou plány současného majitele.

Společnost Crestyl koupila nemovitost v roce 2017 od Tesca. Spodní podlaží nových budov má posloužit obchodům, službám a restauracím. Ve vyšších patrech vznikne přes dvě stě bytů a kanceláře. Počítá se s podzemními garážemi. Do projektu plánuje Crestyl investovat sedm miliard korun.

Své představy také znázornila ve videu, které ukazuje budoucí komplex s parčíkem. Za vizualizací multifunkčního projektu Dornych stojí firma Virtuplex. „Projekt si tak mohli projít a zvalidovat architekti i investor. Díky věrnému VR modelu bylo možné odladit některé nejasnosti v připravovaném konceptu a lépe vyhodnotit změny v modelu,” uvedla Lenka Kriššáková ze společnosti Virtuplex.

Nový Dornych propojí historické centrum s plánovanou Jižní čtvrtí

V projektu zároveň nejde jen o nahrazení Prioru moderním komplexem. Dojde k propojení na uliční síť a podchod pod nádražím. V budoucnu po přesunu hlavního nádraží také na systém městských parků na místě dnešního kolejiště.

„Multifunkční projekt Dornych je plnohodnotnou dostavbou centra města Brna. Již v dnešní době touto lokalitou proudí přes 75 tisíc lidí denně a místo je také významným dopravním uzlem. Vzhledem k dalšímu plánovanému rozvoji jižní části centra města bude Dornych také důležitou vstupní branou do této lokality a atraktivita jeho dnes dominantní pozice bude dále růst,“ doplnil Jan Kotrbáček, partner projektu z firmy Cushman & Wakefield, která se specializuje na komerční nemovitosti.

Zdroj, foto a video: Crestyl, Virtuplex

Související články

Přečtěte si  V Brně byla otevřena první třípřepážková pošta Partner. Zřizovatelem je město

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*