Obyvatelé Brna budou v sobotu večer svědky neobvyklého jevu – červeně rozsvíceného hradu Špilberk, girland a rozhledny na Holedné. Důvodem pro tento speciální světelný efekt je Světový den dárců kostní dřeně, který připadá na třetí zářijovou sobotu. Brno se tímto způsobem symbolicky připojuje k oslavě nesmírné šlechetnosti těch, kteří se rozhodli stát dárci kostní dřeně a tím měnit a zachraňovat životy.
„Český červený kříž využívá Světový den dárců kostní dřeně jako příležitost vyznamenat ty, kdo se zapsali do registru a našli v něm své genetické dvojče, kterému zachránili život. Letos si v Praze plaketu profesora Milana Haška převezme 30 lidí. Na jejich počest, jako poděkování těm, kdo v registru ochotni kdykoli pomoci čekají, i jako motivace pro lidi, kteří se zapsáním mezi potenciální dárce vyčkávají, se následně v Česku rozsvítí červeně rekordní množství míst, a to více než 50,“ uvedla zastupitelka města Brna pro marketing a PR Kateřina Jarošová, která se slavnostního ceremoniálu zúčastní.
K tradičně nasvěcovaným budovám jako Mahenovo divadlo nebo hrad Špilberk se poprvé přidá rozhledna na Holedné. Ta bude z technických důvodů pro veřejnost uzavřena v pátek 15. a v sobotu 16. září vždy od 18 hodin.
Jaké dominanty v Brně zalije červené světlo?
· Divadlo Reduta
· Mahenovo divadlo
· OC Omega na náměstí Svobody
· Divadlo Bolka Polívky
· Městské divadlo Brno
· Fontána před Janáčkovým divadlem
· Hrad Špilberk
· Hasičská stanice Brno – Královo Pole
· Rozhledna Holedná
· Brněnské výstaviště – věž u pavilonu G
· Girlandy v historickém centru
K připomínce Světového dne dárců kostní dřeně se připojuje více než 50 zemí napříč kontinenty.
Autor: red Zdroj: Město Brno Foto: Vysoké učení technické v Brně
Buďte první kdo přidá komentář