Centrum zdobí vánoční strom i vyhlídkové kolo. Nad brněnskými Vánoci ale visí otazník

Zatím jen na dívání. Dosud není jasné, kdy sveze první zájemce.

Do centra Brna už dorazil vánoční strom i oblíbené vyhlídkové kolo. Brněnské Vánoce každý rok přilákají tisíce návštěvníků, letos ale budou kvůli koronavirové situaci zcela jiné. Vyloučit nelze ani úplné zrušení vánočních trhů.

O konání trhů rozhodne PES

Krásnou jedli z blízkého bílovického polesí přivezl v sobotu na náměstí Svobody povoz s koňmi, jak velí zdejší dlouhodobá tradice. Jisté je to, že 14 metrů vysoký strom dostane svou výzdobu a rozsvítí celé náměstí. Méně jasným zůstává osud vánočních trhů.

Ten určí hodnota na novém protiepidemickému systému (PES), který ukazuje míru rizika a s ním spjatá protikoronavirová opatření. Aktuálně platí čtvrtý, červený stupeň – vážný stav. Podle něj je počet nakažených v populaci je výrazně vysoký a probíhá nekontrolované šíření nákazy. V takové situaci je konání trhů vyloučeno.

Vyhlídkové kolo zatím bez vyhlídky

Na Moravském náměstí vrcholí stavba vyhlídkového kola. Atrakce se v posledních letech stala nedílnou součástí Brněnských Vánoc. Letos nabídne poněkud jinou vyhlídku, kvůli probíhajícímu průzkumu na místě sklepení bývalého Německého domu totiž kolo změnilo své umístnění.

Vyhlídkové kolo bude k provozu připraveno 27. listopadu. Není ale dosud jasné, kdy sveze první lidi. Provozovatel doufá, že dojde k rozvolnění přísných opatření. Je připraven zajistit dezinfekci a veškerá hygienická opatření.

Autor: pjk, foto: Petr Olša

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*