Čermák je zpátky v Líšni. Řešil i další nabídky, konec ve Zbrojovce ho mrzel

Adrián Čermák si dříve za Líšeň zahrál i proti Zbrojovce, ze které se nyní do Líšně vrací

Kádr Líšně se během léta mění. Několik hráčů už z brněnské kabiny odešlo, do klubu se však vrátil Adrián Čermák, jenž přišel z konkurenční Zbrojovky.

Osmadvacetiletý slovenský fotbalista je odchovancem Slovanu Bratislava. V Líšni se objevil už v roce 2019, následně však zamířil do brněnské Zbrojovky, se kterou si zahrál i mezi ligovou elitou. Letos s Brnem vybojoval další postup, do Fortuna ligy ale nejde. Místo toho bude hrát zase v Líšni. „Vracím se na místo, kde už to znám, což byl jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl pro Líšeň. Je to rodinný klub, kde všechno funguje. Mám na něj jen příjemné vzpomínky,“ řekl zkušený záložník v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz.

Kdy vás Líšeň poprvé oslovila? Váhal jste dlouho, zda nabídku přijmete?
Oslovili mě hned po konci sezony, takže jsem cítil, že jejich zájem je opravdu velký, ať už od trenéra, tak i od klubu. To asi i rozhodlo, pro každého hráče je důležité, když jde do týmu, kde o něj mají velký zájem.

Byly ve hře i jiné možnosti? Měl jste i nějaké další nabídky?
Ano, měl jsem ještě nějaké další nabídky, které byly v řešení. Po krátkém rozhodování jsem však věděl, že chci hrát za Líšeň.

Proč jste vlastně nezůstal ve Zbrojovce? Je vám líto, že nebudete hrát první ligu?
Ve Zbrojovce mi skončila smlouva, která mi nebyla prodloužena. Každý hráč chce hrát ligu, ani já nejsem výjimkou, ale teď se soustředím už jen na novou sezonu a na Líšeň.

V závěru uplynulé sezony jste nastupoval pravidelně v základní sestavě…
Ano, pokud jsem byl zdravý, tak jsem nastoupil do každého zápasu. Věřím, že i já jsem pomohl týmu k postupu. Doufám, že se klukům bude v lize dařit, budu jim držet palce.

Se Zbrojovkou jste vybojoval postup do ligy. Jak vysoko tento úspěch řadíte?
Se Zbrojovkou se mi podařilo postoupit do ligy dokonce dvakrát, což považuji za dva největší úspěchy v mé kariéře.

Adrián Čermák (vlevo) na tréninku v souboji se Šimonem Šumberou.

Líšeň však dokázala Zbrojovku porazit a až do konce ligy bojovala o baráž. Sledoval jste její výkony?
Líšeň jsem sledoval celou sezonu. Hráli velmi dobře, až do posledního zápasu, kde se jim to nepodařilo. Myslím, že zahrát si baráž a zabojovat o ligu si zasloužili.

Přečtěte si  Kronus podepsal tříletou smlouvu ve Zbrojovce, zůstává také Granečný

Z podceňovaného mužstva se stal tým, který útočil na postup. Jak se Líšeň změnila za dobu, co jste tady nebyl?
Dva roky po sobě odehráli velmi dobré výsledky, určitě se na to teď ostatní kluby dívají jinak. Nemyslím si, že by nás mohl někdo podceňovat. Trochu se změnil kádr, přišli nový hráči a určitě se zvýšila i kvalita.

Zatímco předtím se Líšeň ve druhé lize jen rozkoukávala, teď už bude patřit mezi favority. Je to v klubu cítit?

Určitě se od nás bude očekávat víc. Doufám, že navážeme na dobré výkony z minulé sezony, abychom se sebou mohli být na konci ročníku spokojeni, že jsme udělali maximum. Myslím, že je na to kvalitní tým.

V Líšni skončil Jaroslav Málek, překvapilo vás to? Jaké bylo jeho loučení?
Překvapilo mě to, protože jsem si myslel, že v tymu zůstane. Určitě by nám v příští sezoně pomohl. Přišel se rozloučit na náš první trénink, tak jsme mu popřáli, ať se mu v novém klubu daří.

Autor: resp Foto: FC Zbrojovka Brno, SK Líšeň

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*