Česká televize bude půlnoční vysílat z Ostravy Staré Bělé

Půlnoční mše svatá ve Staré Bělé
Půlnoční mše svatá ve Staré Bělé

Štědrovečerní půlnoční mši bude Česká televize letos přenášet celoplošně z kostela svatého Jana Nepomuckého v Ostravě Staré Bělé. Mši bude sloužit kněz Bohuslav Novák.

Podle Nováka bude začátek mše o půlnoci složitější než obvykle. “Náročnější to jistě bude, už z toho důvodu, že se půlnoční mše svatá v našem kostele obvykle koná ve 22:00 a kolem půlnoci končí,” řekl starobělský farář Novák.

Chrámový prostor kostela je podle něj pro televizní přenos velmi vhodný. “Kostel je překrásný, je to postbarokní stavba, jeden z nejkrásnějších kostelů v Ostravě. Zpívat bude starobělská schola, k tomu zazní hudební doprovod a varhany,” doplnil dramaturg České televize Karel Bělohlavý.

Bohoslužbu uvidí diváci na programu ČT2, potrvá sedmdesát minut a přenosový vůz ji nabídne v HD kvalitě na osm kamer. “Přenos začneme tím, jak vchází průvod do kostela. Ukážeme, jak vypadá kostel zvenčí, kamera pak s průvodem vpluje dovnitř,” doplnil Bělohlavý.

Při zajišťování vysílání živého přenosu štědrovečerní půlnoční mše se pravidelně střídají všechna studia České televize – Praha, Brno a Ostrava. Ostravské studio tak na Vánoce vysílá každé tři roky. V minulosti se vysílalo například z kostela Navštívení panny Marie v Zábřehu, kostela Svatého ducha či katedrály Božského spasitele v centru Ostravy. V roce 2010 se vysílalo také ze Staré Bělé.

Zdroj: ČTK Foto: farnost Stará Bělá

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*