České dráhy na Olomoucku zařadily do vozového parku další dvě soupravy RegioPanter druhé generace

České dráhy pokračují v modernizaci svého vozového parku s příchodem dalších dvou nových třívozových jednotek RegioPanter řady 640.2. Tyto nejnovější přírůstky, konkrétně vozidla 640.206 a 640.213, se přidají k již působícím sedmi RegioPanterům druhé generace v Olomouckém kraji. Tyto moderní jednotky nahrazují starší vozidla na hlavních elektrifikovaných tratích v kraji a budou také sloužit cestujícím v sousedním Zlínském kraji.

“Nové vlaky poskytují cestujícím pohodlné bezbariérové cestování v klimatizovaných oddílech i další nové služby, například možnost dobíjet drobnou elektroniku během cesty, připojit se k internetu přes palubní Wi-Fi a využít čas strávený ve vlaku třeba pro vyřizování e-mailů, chatování nebo jiné aktivní činnosti. Moderní vlaky v Olomouckém kraji tak nabízejí atraktivní alternativu k cestování autem,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

České dráhy na základě smlouvy s Olomouckým krajem na zajištění dopravní obslužnosti zakoupily 27 nových třívozových RegioPanterů. Všechny budou uvedeny do provozu do jara 2024 a v cílovém stavu obslouží linky Šumperk – Uničov – Olomouc – Přerov – Vyškov, Nezamyslice – Olomouc – Zábřeh na Moravě – Kouty nad Desnou a Olomouc – Přerov – Vsetín.

RegioPanter druhé generace disponuje 234 místy k sezení, může jezdit rychlostí 160 km/h, je vybaven zabezpečovacím systémem ETCS a radiokomunikací GSM-R. Cestujícím nabízí komfortní cestování a služby na úrovni 21. století. Díky rekuperaci je jeho provoz také šetrný k životnímu prostředí.

Autor: red Zdroj a foto: České dráhy

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*