Chceme jít do druhé ligy, hlásí Blansko. Jistotu ale po pádu Vítkovic nemá

Posune se Blansko do vysněné druhé ligy nebo zůstane "v autu" ?

Fotbalisté Vítkovic nezvládli zápas s Varnsdorfem, který zpečetil jejich osud ve Fortuna národní lize. Ostravané neuhájili druholigovou příslušnost a po čtyřech letech by měli spadnout do MSFL. Nahoru by se naopak mělo stěhovat Blansko. Jenže nic ještě není jisté.

Letošní sezona MSFL se kvůli koronaviru nedohrála. V čele tabulky tak zůstalo Blansko, které mělo mít v případě sestupu některého z druholigových moravských týmů volnou cestu do Fortuna národní ligy. K tomu skutečně došlo, Vítkovice jsou poslední a už se nemohou zachránit, jenže v Blansku stále neví, jakou soutěž budou v příští sezoně hrát.

„Ačkoli je si vedení klubu vědomo situace ve Fortuna národní lize, prozatím nepovažuje za stoprocentní, že se v další sezoně bude moct zúčastnit druhé nejvyšší soutěže. Podmínkou totiž stále zůstává, že soutěž musí být dohrána, čemuž stále ještě může zabránit aktuální situace okolo nákazy covid-19, která v současné době ohrožuje boje o záchranu ve Fortuna lize,“ stojí v prohlášení fotbalového Blanska.

Jistotu nemáme

Právě koronavirus může vším ještě pořádně zamávat. Nedávno byli v karanténě fotbalisté Třince a nyní řeší velký problém v prvoligové Karviné, kvůli čemuž zatím nemůže být dohrána skupina o udržení. Zatím tak není jisté, kdo sestoupí, ale ani to, kdo mezi elitu postoupí a nikdo proto neví, jak budou v příští sezoně vypadat dvě nejvyšší tuzemské soutěže. „Musíme čekat, jestli se skupina o udržení dohraje. A pokud se první liga nedohraje, tak uvidíme, jaké to bude mít důsledky,“ řekl pro zpravyzmoravy.cz předseda Blanska Zdeněk Veselý. „Náš postup je reálný, ale jistotu nemáme,“ dodal.

Jak poskládat kádr?

Blansko se netají tím, že má o postup zájem. „Jsme rozhodnutí do toho jít,“ hlásí Veselý. Na konečné rozhodnutí si ale klub, stejně jako jeho fanoušci, bude muset ještě počkat. „Věřím, že během deseti až čtrnácti dnů bude jasno,“ dívá se do budoucna Veselý.

Ať už situace dopadne jakkoliv, v Blansku probíhají úpravy stadionu na Mlýnské, kde by tým své druholigové zápasy hrál. Velký otazník však visí nad složením kádru. Je totiž velký rozdíl, jestli se staví tým na druhou ligu, nebo na MSFL. „Pracujeme na posilách, problém ale je, že nevím, co budeme hrát. Někteří hráči, se kterými jednáme, totiž chtějí hrát jen ve druhé lize a ne v MSFL,“ naznačuje složitá jednání předseda Blanska.

Jak celá situace dopadne, to se v tuto chvíli neví. Koronavirus totiž ukázal, že umí udeřit kdykoliv. Blansko každopádně věří, že svůj druholigový sen dotáhne do zdárného konce. „Nechci tipovat, jak to dopadne. Čekáme a snažíme se být připraveni,“ dodal Veselý.

Autor: pes Foto: FK Blansko

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*