Chceme se posunout zase výš, kádr okysličíme, řekl po záchraně Vyškova trenér Trousil

Ve druhé lize byli nováčkem, možná i outsiderem, fotbalisté Vyškova ale odehráli povedený ročník a s předstihem se zachránili. 

Do konce soutěže zbývala odehrát ještě dvě kola, fotbalisté Vyškova už ale věděli, že se ve Fortuna národní lize zachrání a budou v ní hrát i příští rok. „Ve druhé lize se chceme stabilizovat,” řekl pro zpravyzmoravy.cz vyškovský kouč Jan Trousil. 

Sezona byla náročná. Ulevilo se vám, když jste věděl, že jste zachráněni?

Dostal jsem za úkol, abychom se zachránili. Postavili jsme podle toho kádr a kluci pracovali perfektně. Jsme šťastní, že jsme se zachránili dvě kola před koncem. Taky jsme rádi, že jsme ve druhé lize dali už 42 gólů, což by před sezonou nikdo neřekl.  

Naposledy jste sice prohráli v Třinci, to už vás ale tolik mrzet nemuselo…

Protočili jsme sestavu. Zkušenější hráči dostali volno a nastoupili ti, kteří čekali na šanci. V první půli byl Třinec nervózní, škoda, že jsme to nedokázali potrestat. Po návratu z kabin jsme dostali gól, což rozhodlo. Škoda, měli jsme na víc, ale nebyli jsme produktivní. 

Jan Trousil většinu zápasu prožívá emotivně u postranní čáry.

Jak se tým popasoval s tím, že byl celou dobu považován za jednoho z kandidátů na sestup?

Nepřipouštěl jsem si, že se bude hrát o záchranu, abychom to nepřenášeli na kluky. Po podzimu jsme měli náskok deseti bodů na Chrudim, na začátku jara jsme udělali tři výhry v pěti zápasech a body nám skákaly hezky. Pak jsme sice nějaké body ztratili, nevyšly nám závěry zápasů, ale poté jsme začali dobře pracovat v obraně a nedostávali jsem góly. Proti Jihlavě jsme to pak dotáhli. 

Takže jste nebyl vůbec nervózní? 

Sám jsme se pod tlak dostával, ale máme mladý kádr a nechtěli jsme hráče zatěžovat tím, že něco musí. Nechali jsme je v procesu, aby hráli uvolněný fotbal. Je mi ale jasné, že tabulku sledovali a na konci už se zaměřovali na defenzivu. Proto v našich zápasech padalo málo branek. 

Nový domov jste našli v Drnovicích. Jak se vám tam hrálo?

Stadion v Drnovicích má kouzlo. Jsou tady tribuny u hřiště, atmosféra byla parádní. Musíme poděkovat všem lidem, kteří na nás chodili, měli jsme krásné návštěvy. Vždyť na Zbrojovku přišlo 3500 diváků. To kluky zocelí, jsme za to opravdu vděční. 

Vzhledem k tomu, že jste hráli v Drnovicích, jste byli taky pod větším dohledem veřejnosti. Vnímali jste to?

Když tady vidíte pana Uličného nebo Komňackého, tak to vnímáte. Naše zápasy byly sledované, čemuž přispěl i sobotní dopolední čas. Pro kluky je jen dobře, že nás hodně lidí sledovalo, vylétli nahoru a mají šanci posunout se dál. 

Střelecky nejproduktivnější vyškovák Ondřej Vintr nasázel v letošním ročníku zatím 10 branek

Budete v Drnovicích pokračovat i příští rok? 

To je otázka na vedení, já ale předpokládám, že ano. 

Zmínil jste to, vaši hráči se ukázali. Evidujete už na ně zájem z dalších klubů? 

O někoho už zájem je. Řekli jsme si, že pokud někdo vylétne, že mu nechceme bránit v rozletu. To je cesta, kterou jdeme. Už chystáme další hráče, nám trenérům se navíc s mladými velmi dobře pracuje. Každopádně potřebujeme vyvážený kádr – jednoho nebo dva zkušené hráče, tři až čtyři fotbalisty starší generace, které doplníme mladými.  

Plánujete tedy i příchod nových posil? 

Plánujeme. Musíme reagovat na to, jestli někdo odejde, někomu u nás taky končí hostování. Něco máme rozjednané a dáváme dohromady kádr, aby byl konkurence schopný. Chceme se posunout zase výš, někdo odejde a někdo přijde. Nemůžeme usnout na místě, je třeba to okysličit. 

Autor: resp Foto: MFK Vyškov

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*