Chci Sigmě vrátit to, co do mě investovala, řekl střelec Růsek. Proč odmítl Baník?

Měl na stole dvě nabídky. Jednu z Baníku, druhou z Olomouce. Většina hráčů by asi sáhla po první variantě a odešla by do Ostravy, Antonín Růsek se ale rozhodl jinak. Dvaadvacetiletý útočník podepsal čtyřletý kontrakt se Sigmou. 

Mladý forvard, jenž na podzim zasáhl i do reprezentačního duelu proti Skotsku, byl v uplynulé sezoně se sedmi góly nejlepším střelcem Zbrojovky. Pádu Brna sice nezabránil, sám ale ve Fortuna lize zůstává. Další góly bude  střílet v dresu Sigmy. „Olomouc mě zlákala hlavně díky tomu, jak se v předchozích letech prezentovala. Proti Sigmě se mi vždy špatně hrálo a věřím, že by mi to mohlo sednout,” řekl Růsek v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz. 

Byl jste se Sigmou ve spojení už déle? 

Byl jsem s nimi v kontaktu přes mou agenturu. Věděl jsem, že mám dvě nabídky – z Ostravy a Olomouce, a že je na mě, abych si to srovnal. A já jsem se rozhodl takto. 

Baník okolo vás kroužil ale už i dřív… 

Nabídku jsem od nich měl loni v létě a teď. Pokud se psalo něco jiného, tak to byly spekulace. Ale jak jsem řekl, přijal jsem nabídku Olomouce, protože hraje stylem, který se mi líbí. 

Teoreticky, pokud by Zbrojovka zůstala v lize, pokračoval byste v Brně, nebo byste odešel jinam? 

To neodkážu říct, určitě by mi nevadilo zůstat. Se Zbrojovkou jsme nicméně moji budoucnost řešili delší dobu, takže odchod by nebyl vyloučen ani v momentě setrvání v nejvyšší soutěži.

V Olomouci bude na vašem postu větší konkurence než v Brně. Nebojíte se toho? 

Nebojím. Každá konkurence totiž může být posunem kupředu. Do Sigmy jdu jako útočník nebo podhrot, což mi sedí. Rozhodující však budou čísla. 

Máte smlouvu na čtyři roky, v klubu na vás chtějí stavět. Navíc jste byl docela drahý. Vnímáte, že očekávání od vás budou velká? 

Tak o tom nepřemýšlím. Já to beru ze sportovního hlediska – chci se zlepšovat a vrátit jim to, co do mě investovali. 

Vnímáte svou štaci v Sigmě i jako možný mezipřestup k ještě lepšímu angažmá? 

Přečtěte si  Chtěl bych co nejdřív do ligy, přiznal jihlavský talent Fila

Nevnímám Sigmu jako přestupní stanici. Přicházím do tradičního klubu s jediným cílem, abych pomohl a byl platným členem týmu. Nic dalšího v tuto chvíli v hlavě nemám.

Olomouci poslední sezona moc nevyšla. Bude ta další lepší? 

Věřím, že se zvedneme. Myslím, že tady jsou kvalitní hráči a Sigma má podle mě tým, který může hrát mnohem výš. 

Budete i nadále sledovat počínání Zbrojovky? 

Určitě budu, zůstanu s nimi v kontaktu a budu jim fandit. Pokud budu mít možnost, pojedu se na ně podívat a doufám, že naplní cíle, které si dali. Tedy, že se vrátí do ligy, což bych jim moc přál. 

Antonín Růsek ještě v dresu Zbrojovky Brno

Když se na poslední sezonu podíváte zpětně, proč jste podle vás spadli? 

Měli jsme špatný vstup do soutěže. Udělali jsme málo bodů a do jara jsme už šli s mankem. Navíc jsme nezvládali domácí zápasy, což nás stálo celou ligu. 

Vy jste dal v sezoně sedm gólů a byl jste nejlepším střelcem týmu. Byl jste se sebou spokojený? 

To jsem nebyl. Spadli jsme, navíc ani mé výkony nebyly nějak stálé. Na jaře jsem se navíc zranil, nebyla to dobrá sezona. 

Kromě vás z Brna odešli i další mladíci Fila s Pachlopníkem. Zbrojovka naopak přivedla Pavla Zavadila. Jak moc týmu pomůže?

Už jsem se s ním potkal, když jsem v Brně začínal. Vím, co od něj kluci mohou čekat. Je to dobrá persona do kabiny, kluci k němu budou vzhlížet. 

Autor: resp Foto: FC Zbrojovka Brno, SK Sigma Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*