Chřipková epidemie na Moravě vrcholí. Výrazně stoupá nemocnost u předškoláků

chřipka
Ilustrační snímek

Chřipková epidemie na Moravě a ve Slezsku nadále trvá. Počet nemocných s akutními respiračními infekcemi včetně chřipky za poslední týden mírně vzrostl.Výrazněji stoupala nemocnost u dětí do pěti let, informovalo dnes v tiskové zprávě ministerstvo zdravotnictví. Největší podíl nemocných je v Moravskoslezském, Jihomoravském a Zlínském kraji.

Hranici pro vyhlášení plošné epidemie překročila Česká republika minulý týden. “Nejnovější údaje potvrzují, že nadále probíhá plošná chřipková epidemie na celém území ČR. Cirkuluje převážně virus chřipky typu A,” uvedla dnes hlavní hygienička Eva Gottvaldová.

Kvůli chřipkové epidemii jsou zakázány návštěvy v řadě nemocnic. Provoz omezují také některé školy.

Psali jsme: Kvůli chřipce zakazuje návštěvy stále více nemocnic na Moravě

Nejvíc nemocných na Opavsku

Nejvíc nemocných v poměru k počtu obyvatel je v Moravskoslezském kraji. Počet lidí trpících akutními respiračními infekcemi tam od minulého týdne stoupl o tři procenta a dosáhl 2166 případů na 100.000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost v kraji je stále v okrese Opava. “V Moravskoslezském kraji bylo v tomto kalendářním týdnu hlášeno pět nových případů chřipky typu A se závažným klinickým průběhem,” uvedla dnes ředitelka Krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Největší nárůst hlásí jih Moravy

Výrazný nástup respiračních chorob v posledním týdnu zaznamenali hygienici v Jihomoravském kraji, kde začala chřipková epidemie. Oproti minulému týdnu je nemocných skoro o pětinu více. Na 100.000 obyvatel připadá 2017 nemocných. Z toho asi 10 procent je chřipka, zbytek akutní respirační onemocnění. Situace v jednotlivých částech kraje se ale liší. “Nyní je nejvyšší nemocnost nahlášena z města Brna a z Hodonínska. Je to ale spíš lokálně,” řekla Radka Boháčová z Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: evento.com

Související články

Přečtěte si  Povodí Moravy dokončilo obnovu dalšího vodního díla. Nádrž Skalice je téměř napuštěná

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*