Chtěla ho Opava, Šindelář ale bude zachraňovat Karvinou. Nikdo si tady ze mě nesedne na zadek, říká

martin-sindelar

Fotbalisty prvoligové Karviné krátce před začátkem jarní části Fortuna ligy posílil Martin Šindelář. Devětadvacetiletý stoper už má za sebou i generálku proti Olomouci, se kterou Karviná hrála bez branek. Teď je čekají záchranářské boje.

Šindelář zůstává kmenovým hráčem Baníku, v jehož barvách odehrál poslední tři ligové sezony. Ještě na podzim si připsal deset startů, neměl však místo v sestavě, ostravský tým navíc v zimě přivedl Jaroslava Svozila z Opavy, a proto Šindelář v zimě odešel na hostování.

Dres ale změnil později, než si sám přál. „Řešilo se to už od listopadu. Věděl jsem, jaká je moje pozice v Baníku, a že pokud chci hrávat, musím pryč,“ řekl. Nakonec se domluvil s Karvinou, ale jednání se následně zasekla. „Přitom mým cílem bylo být někde už na začátku přípravy, abych se mohl rvát o místo,“ dodal Šindelář, který dříve hrával i za Olomouc.

Celá „kauza“ se táhla měsíc. „Bylo rozhodnutí, pak se to zase změnilo, furt se to táhlo dokola. Já chápu, že jednání probíhají, ale je škoda, že se to nevyřešilo hned,“ uvedl.

Šindelář skutečně zamířil do Karviné, dlouho okolo něj ale kroužila i konkurenční Opava, které však dal nakonec košem. „S panem Balcárkem (trenér Opavy – poznámka red.) se známe a bavili jsme se. Nakonec jsem mu ale napsal rozhodnutí, proč jsem do Opavy nešel. Věřím, že to pochopí, i když na mě bude možná naštvaný,“ uvedl bývalý mládežnický reprezentant.

O Baníku nepřemýšlím

V Karviné by se Šindelář měl postavit do základní sestavy vedle dalšího stopera Milana Rundiče. „Musím se však dostat přes pět vlčáků a ukázat, že patřím na hřiště. Není to tak, že přijdu z Baníku a všichni si sednou na zadek,“ říká rázně.

Zatímco Baník bude bojovat o poháry, Šindeláře čeká boj o holé přežití. Karviná je totiž po podzimu předposlední a má stejně bodů jako poslední Příbram. Zkušený bek ale zůstává optimistou. „Karviná podle mě nepatří dolů, vždycky nám ve vzájemných zápasech hodně zatápěla. Kdybych nevěřil, že to zvládneme, nemám tady co dělat. Byla by nádhera, kdybychom se z toho vyhrabali už teď, ale ten největší boj bude asi až v nadstavbě,“ hlásí Šindelář, který se dívá jen k nadcházejícímu jaru. Co bude pak, to nyní neřeší. „Pro mě je teď cílem pomoct Karviné, abych mohl odejít se vztyčenou hlavou. Pak se uvidí. O Baníku teď ale vůbec nepřemýšlím,“ dodal bek, jenž v nejvyšší soutěži odehrál 126 zápasů a dal v nich sedm branek.

Přečtěte si  Olomouční radní podpořili variantu výstavby multifunkční haly na ulici Velkomoravské ve spolupráci se soukromým investorem

Autor: pes Foto: MFK Karviná

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*