Chystá se 61. ročník Strojírenského veletrhu v Brně. Představí se přes 1600 vystavovatelů

Areál Brněnských veletrhů

Na letošní 61. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně je zatím zaregistrováno 1623 firem, loni se jich představilo přes 1650. Finální počet ještě není definitivní. Zhruba polovina vystavovatelů přijede ze zahraničí, počty firem prakticky kopírují pořadí obchodních partnerů s ČR, na prvních místech figuruje Německo a Slovensko, řekl dnes na tiskové konferenci generální ředitel brněnských veletrhů Jiří Kuliš. Počet zahraničních států zastoupených na veletrhu přesáhne třicítku. Akce se koná od 7. do 11. října.

Hlavní téma zní digitalizace výroby

Stánky domácích státních vystavovatelů, kterých bude 13, se letos představí dohromady na jednom místě. Podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu chtěly letos státní instituce zvýšit komfort pro zákazníky, ale i snížit náklady na výstavu. “Chceme jako stát působit kompaktně,” dodal. Na počet vystavovatelů i na rozsah obsazených ploch budou na veletrhu nejsilnější zástupci obráběcích a tvářecích strojů. Hlavním tématem akce bude letos digitalizace výroby.

Ztrácí se optimismus, veletrh povzbuzuje k jeho návratu

Mezi manažery ve vedení tuzemských firem vzrůstá v poslední době pesimismus ve výhledu do budoucna, optimismus ztrácejí i spotřebitelé, jak vyplývá z průzkumu, který si nechala zpracovat pojišťovací společnost Coface jak mezi manažery, tak i v domácnostech. Výsledky průzkumu publikovala v posledních dnech v Brně. Jak dnes ale řekl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaromír Hanák, návštěvníci veletrhu by se měli naopak dozvědět, že ekonomika a průmysl v ČR skvěle fungují, že zde žijeme ve zlaté době.

Nové technologie mění pracovní trh

Nové technologie v tuzemsku nejvíce ohrožují rutinní dělnické profese ve zpracovatelském průmyslu, zaměstnance v logistice a administrativě, uvedl v červenci člen představenstva svazu Jiří Holoubek. “Odhadujeme, že přibližně až 30 procent zaměstnanců se přesune z průmyslové výroby do služeb souvisejících s produkty, na jejichž výrobě se v minulosti podíleli,” řekl tehdy.

Zdroj: ČTK, foto: Wikipedia

Související články

Přečtěte si  Pozor na tenký led! Vodohospodáři varují před vstupem na zamrzlé hladiny vodních nádrží

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*