Církev koupila brněnský Špalíček. Na obchodní dům jdou peníze z restitucí

Obchodní galerie Velký Špalíček v centru Brna.

Obchodní dům Velký Špalíček v centru Brna změnil majitele. Nákupní galerie nyní patří pod Brněnské biskupství.

Na informaci jako první upozornil deník E15. „Biskupství vnímá nákupní centrum místo, které nabízí nejen možnost nákupu, ale je rovněž prostorem pro vzájemná setkávání a volnočasové aktivity. Máme zájem Velký Špalíček dále provozovat i rozvíjet ke spokojenosti návštěvníků. Způsob rozvoje bude biskupství v následujících měsících analyzovat a vyhodnocovat,“ uvedla mluvčí nového majitele obchodní galerie Martina Jandlová.

Výnosy z obchodního centra dle Jandlové půjdou na aktivity církve, například na platy duchovních, opravy církevních objektů či podporu sociálních služeb.

Biskupství obchodní centrum odkoupilo od společnosti Generali Immobilien GmbH. Finanční prostředky ke koupi částečně využilo z církevních restitucí, podle Jandlové si vedle toho vzalo bankovní úvěr.

Obchody zůstávají

Podle manažerky galerie Věry Katolické se s novým vlastníkem zatím nic nemění. „Fungujeme tak, jak jsme fungovali dosud. Jedná se jen o změnu vlastníka a názvu. Myslím, že normální člověk to ani nepozná, skladba služeb se zatím nezmění, ale přesně to ví nový vlastník,“ citoval manažerku server iDnes.cz.

Nákupní a zábavní centrum Velký Špalíček je výsledkem projektu z druhé poloviny 90. let. Vyrostl v místech někdejší středověké zástavby, vybombardované za druhé světové války. K jeho otevření došlo v roce 2001. Stavba objektu v historickém centru moravské metropole tehdy vyvolala protesty, včetně památného házení rajčat na tehdejšího primátora Petra Duchoně.

Foto: officemap.cz

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*