ČSSD jde ve Znojmě do voleb s komunisty a Zemanovci. Kandidují pod krycím jménem

Lukáš Vágner (ČSSD), bývalý poslanec a lídr "rudé" koalice ve Znojmě.

Příprava na podzimní komunální volby nabírá obrátky. Někde si politická strana věří samostatně, silným trendem poslední doby jsou ovšem pestré koalice. A některá spojení opravdu překvapí. Třeba rozhodnutí sociálních demokratů kandidovat ve Znojmě společně s KSČM a Stranou práv občanů Zemanovci.

Koalice zmíněných tří stran pro zářijové komunální volby ve Znojmě ponese neutrální název Znojemská koalice. Novináře o tom informoval lídr kandidátky z ČSSD Lukáš Vágner, dřívější poslanec a asistent senátora Jana Žaloudíka. Dvoje předchozí komunální volby zde přitom sociální demokraté vyhráli.

Podle Vágnera se ale situace značně změnila. Znojemskou ČSSD před rokem opustila řada členů včetně osmi z devíti zastupitelů. Nechybí mezi nimi současný starosta Jakub Malačka, který založil nové politické hnutí Naše Znojmo. Na jeho kandidátce jsou bývalí straníci i nové tváře. Bylo prý proto nutné překonat personální krizi a hledat koaliční partnery.

“Rudé” spojení loví levicové hlasy

Znojemská koalice podle svého lídra míří na levicové voliče, jejichž hlasy propadly v loňských sněmovních volbách. Strany zastoupené v uskupení se dohodly na poměrném zastoupení na kandidátce. V čele stojí Vágner z ČSSD, na druhém místě figuruje Zemanovec a dřívější místostarosta Znojma Marian Keremidský, trojkou je “věrný” sociálnědemokratický zastupitel Tomáš Buršík. První čtyřku uzavírá další současný zastupitel Pavel Macek (KSČM).

Podzimní komunální volby ve Znojmě už mají první ohlášené kandidátky. Kromě uskupení Naše Znojmo a Znojemské koalice ohlásili kandidaturu Starostové a nezávislí společně s hnutím Pro Znojmo, ODS letos spojí síly s KDU-ČSL. Další strany v radniční koalici, tedy Piráti, SPD a ANO, zatím o svém zapojení do voleb neinformovaly.

Autor: pjk, foto: Poslanecká sněmovna PČR

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*