Cyklobus spojí pět měst: Od května opět na Pustevny, Bílou a Bumbálku

Od května do konce září můžete opět využívat oblíbený cyklobus na Pustevny, Bílou a Bumbálku. Radnice společně s dalšími 4 městy uzavřela s dopravcem cyklobusu smlouvu na další 3 roky. Na jeho spolufinancování se domluvila s Kopřivnicí, Příborem, Frenštátem a Rožnovem pod Radhoštěm. Kromě dopravy do výletních lokalit nabízí také zajímavé víkendové spojení mezi těmito pěti městy.

Obdobně jako tomu bylo loni, v květnu, červnu a září jezdí přímé spoje s možností přepravy kol v pátky a o víkendech, během letních prázdnin bude provoz posílen a cyklobus bude jezdit také ve všední dny. „Každý pátek jede spoj na Pustevny z autobusového nádraží ve 14:10, o víkendech pak na Pustevny v 7:00 a na Horní Bečvu, Bumbálku a Bílou v 10:05. O letních prázdninách navíc pojedou spoje i ve všední dny, a to každé ráno na Bílou v 8:00 hodin,“ popsal místostarosta Ondřej Syrovátka.

Za rok 2023 využilo linku 6 660 cestujících. Ze všech spojů byly nejvytíženější ty vyjíždějící v 8:00 z Nového Jičína a spoj 16:53 z Bílé zpět do města.  

Místo ve spojích je také možné si rezervovat. „Rezervaci doporučujeme především cyklistům, protože místa pro kola jsou daná kapacitou přívěsného vozíku, která činí 24 kol. Odkaz pro rezervaci je možné najít na webu města Nový Jičín, kde jsou veškeré dostupné informace včetně ceníku, zpátečních spojů, jízdních řádů ke stažení a tipů na pěší i cyklistické výlety. Jednou z možností je například svézt se s kolem na Horní Bečvu a odsud po cyklostezce Bečva a Koleje dojet zpět do Nového Jičína,“ doplnil Syrovátka.

V Novém Jičíně cyklobus zastavuje na Palackého, ČSAD a na autobusovém nádraží, stanoviště MHD. O celkové náklady se poměrně dělí všechna zúčastněná města, přičemž Nový Jičín z celkové sumy pro letošní rok, která činí 424 tisíc korun, uhradí 122 tisíc korun.

Jízdní řád naleznete pod tímto odkazem.

Autor: red Zdroj a foto: Město Nový Jičín

Související články

Přečtěte si  Úspěch brněnské zoo: Podařilo se rozmnožit kriticky ohroženou rybu

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*