Další krok k vzniku sanatoria pod Pálavou. Zadavatel vybral projektanta

Sanatorium Pálava – vizualizace budoucí podoby

Projekt výstavby Sanatoria Pálava nabývá konkrétních obrysů. Společnost Thermal Pasohlávky podepsala smlouvu s projektanty na přípravu dokumentace pro stavební povolení. Výstavba léčebného sanatoria se tak posunula do další fáze.

Sanatorium poslouží pacientům s nervovým onemocněním

Pacienti s těžkým poškozením mozku dnes zůstávají řadu dnů a měsíců na akutních lůžkách nebo v LDN, protože pro ně chybí místa, kde by mohla co nejdříve začít neurorehabilitace. “Podpis smlouvy nás posouvá zase o krok blíže vzniku sanatoria, které pomůže lidem s neurodegenerativními nemocemi, po neurochirurgických operacích a podobně,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Zámečník.

Sanatorium Pálava v Pasohlávkách, se má podle něj zaměřit především na včasnou neurorehabilitační péči pro pacienty s nemocemi nervového ústrojí včetně neurodegenerativních onemocnění, po neurochirurgických onemocněních či při nemocech pohybového ústrojí.

Projekt Sanatoria Pálava nemá nic společného s čínským projektem, o kterém se v dané oblasti hovoří také. Nejde o byznys, ale o to, aby tu vzniklo centrum pro odbornou léčebnou a lázeňskou péči, která pro tyto pacienty chybí nejen na Moravě, ale v celé republice,“ upozornil Zámečník.

O lázeňském komplexu, který v sousedství sanatoria plánuje čínský investor jsme už dříve psali v tomto článku.

V příjemném prostředí pod ikonickou Pálavou tak vznikne zdravotní zařízení poskytující komplexní specializovanou lékařskou a rehabilitační péči. Na projektu se Společností Thermal Pasohlávky spolupracuje Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity i Jihomoravský kraj.

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*