Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala v Brně opět obnovují provoz

Brněnské Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, která byla na doporučení statika od 16. února uzavřena, mohou od pondělí 27. února opět obnovit svůj provoz. Od tohoto dne tak představení navazují na svůj původní program.

Provoz Divadla Bolka Polívky a Univerzitního kina Scala byl preventivně přerušen 16. února z důvodu doporučení statika, který v rámci stavebně diagnostického průzkumu Divadla Bolka Polívky objevil trhliny v konstrukci. Následně Statutární město Brno přijalo potřebná bezpečnostní opatření, na jejichž základě jsou obě budovy opět způsobilé k užívání.

Prostory Divadla Bolka Polívky budou nadále monitorovat citlivé senzory ve zdech a speciální přístroje pohlídají nosné sloupy. Základní podmínkou pro zajištění bezpečného provozu je kontinuální monitoring, který je aktuálně instalován a plně aktivován.

„Získali jsme jednoznačně souhlasné stanovisko s provozem od majitele objektu. Byli jsme ujištěni, že budovy jsou bezpečné, neboť doplňující statická měření prováděná velmi citlivými měřicími zařízeními s citlivostí na tisícinu milimetru neprokázala žádný znepokojivý posun a všechny hodnoty odpovídají chování nosné konstrukce ve stabilním stavu. Nic tedy nebrání znovuobnovení provozu,“ říká manažer Univerzitního kina Scala Petr Dimitrov, podle kterého byl proveden např. také test audiosoustavy kina, který potvrdil, že ani akustické tlaky při současném nastavení audiosoustavy nijak neovlivňují stabilitu konstrukcí a nejsou nijak zaznamenány nainstalovaným měřicím zařízením.

Diváci, kteří si nestihli vyřídit vrácení vstupného za akce, které se vlivem přerušení provozu nemohly odehrát, tak stále mohou učinit přímo na pokladně kina a divadla.

Autor: red Zdroj a foto: Divadlo Bolka Polívky, Masarykova univerzita v Brně

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*