Do MSFL jsme šli nepřipravení. Ale nevzdáváme se, burcuje kouč posledních Vítkovic 

Hráči i fanoušci Vítkovic již zažívali šťastnější období. Vždyť v 80. letech slavili federální titul a bojovali ve čtvrtfinále poháru UEFA. Poslední desetiletí se však střídají klidnější období v druhé nejvyšší soutěže s propady a následnými pokusy o návrat. Na jaře ještě divizní celek vstoupil nečekaně do letošní sezony MSFL. Zatím však mladý ostravský tým pouze, ne zcela úspěšně, bojuje o záchranu i čest dříve slavného klubu. 

Vítkovice získaly licenci na MSFL z Vratimova. Mladému ostravskému týmu ale podzim nevyšel. Vítkovičtí mají nejhorší obranu i útok, ani jednou nevyhráli a získali pouhé čtyři body. Nejen o tom, co je třeba změnit, jsme si popovídali s koučem Vítkovic Karlem Semelkou. 

Na podzim jste se hodně trápili. Jste rádi, že už máte pauzu? 

Odehráli jsme některé dobré pasáže, třeba proti Hlučínu, Baníku B nebo Frýdku-Místku, naopak někde jsme zcela propadli. V závěru sezony jsme navíc kvůli zraněním a nemocem dohrávali v jedenácti lidech, takže jsme moc prostoru na to něco změnit neměli. 

Plánujete v zimě velké změny? 

Po konzultaci s majitelem chceme během zimy kádr doplnit o více hráčů. Někteří jsou už v jednání, měli by se k nám připojit v lednu. Nechceme se vzdávat, budeme se rvát. A pokud spadneme, tak nechceme sestupovat se čtyřmi nebo osmi body. Chceme to dohrát důstojně. 

Může být v ohrožení i vaše pozice? 

Zatím jsme se o tom nebavili. Podzim teprve skončil, takže si sedneme, všechno vyhodnotíme a dojdeme k nějakému řešení. 

Jaké posily byste chtěl přivést? 

Hráli jsme s kluky, kteří tady byli v divizi. Nějak jsme posílili, ale náš kádr neměl zkušenosti se třetí ligou, což se pak projevilo. Chyběli nám lídři a vůdčí osobnosti, kteří by řídili naši hru. Proto bychom chtěli dovést dva nebo tři zkušené fotbalisty, kteří by to zvládli. 

Ti budou potřeba. Máte totiž nejhorší obranu i útok… 

Nesrážely nás systémové, ale individuální chyby. Navíc jsme skoro vždy prohrávali, což se na mužstvu podepsalo. Pokud stále prohráváte a dotahujete, tak to je znát. Na pohodě týmu to bylo vidět. 

Nemohla vás poznamenat i úvodní porážka proti dalšímu nováčkovi z Frýdlantu nad Ostravicí? 

To si nemyslím. Potom jsme ale vysoko prohráli některé zápasy a následně byl problém kluky zvednout. Když pořád prohráváte, tak se zvedá těžko. Na konci se do toho ještě vložila zranění, bylo to složité. 

Fotografie z utkání FC Hlučín – MFKV 2:0

Nelitujete zpětně, že jste do MSFL šli? 

To určitě ne, ale dneska víme, že jsme do ní šli nepřipravení. Nebyli jsme na soutěž nachystaní. Mysleli jsme si, že se s tím popereme lépe, teď ale víme, že tým potřebujeme vhodně doplnit. 

Podzim se vám nepovedl. Je vůbec něco, od čeho se můžete odpíchnout? 

V některých zápasech bylo vidět, že kvalitu máme. Teď je třeba přivést zkušenější hráče, kteří to budou řídit. Máme tady dvacetileté kluky, kteří na sebe nemluví. Navíc dostáváme laciné góly, což musíme změnit. 

Tabulka MSFL

  Tým Z B
1. SK Hanácká Slavia Kroměříž 17 40
2. FC HLUČÍN 17 38
3. FC Slovan Rosice 17 35
4. FC Baník Ostrava 17 35
5. 1. FC SLOVÁCKO B 17 31
6. SK Uničov 17 25
7. FK Hodonín 17 25
8. SK Kvítkovice 17 23
9. ČSK Uherský Brod 17 22
10. FK Blansko 17 20
11. FK Frýdek – Místek 17 20
12. SK Hranice 17 20
13. SFK Vrchovina 17 20
14. FC TRINITY Zlín, a.s. 17 19
15. FC Velké Meziříčí 17 17
16. 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 17 16
17. 1. SC Znojmo FK 17 12
18. MFK VÍTKOVICE “A” 17 4
 

Autor: resp Foto: MFK Vítkovice

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*