Do Olomouce zavítali pandí bratři, přiletěli z Francie

Panda červená v Zoo Olomouc

Olomoucká zoo rozšiřuje kolekci svých zvířat o jedno velké překvapení. Návštěvníci budou moci v blízkosti pavilonu žiraf v nejbližších dnech spatřit pandy červené. Pandí bratři François a Gérard pocházejí z Francie.

„Věříme, že jsme pro návštěvníky připravili nečekané překvapení a velkou novinku. Pandy jsme tak návštěvníkům nadělili k 65. výročí Zoo Olomouc, které připadá na měsíc červen tohoto roku,“ uvedl ředitel zoo Radomír Habáň. Oba samci přijeli francouzského Bourbansais, kde se před rokem narodili.

Počty ve volné přírodě klesají

Panda červená je vedena v Červené knize jako ohrožený druh. Počet zvířat ve volné přírodě se odhaduje na deset tisíc jedinců a její stavy stále klesají. Nejvíce je ohrožena ztrátou přirozeného prostředí kvůli odlesňování a pytláctvím. Vyskytuje v nadmořských výškách od 2000 m n. m., ale i převyšujících 4000 m n. m.

Svou potravu má svým způsobem všude kolem sebe, a to z toho důvodu, že se živí zejména listím bambusu podobně jako její známější jmenovec. Pochutná si však i na zelenině, ovoci a trávě. Nepohrdne i vejci nalezenými v ptačích hnízdech. Pandy žijí samotářsky, vyhledávají se jen v době rozmnožování. Dorozumívají se specifickou vokalizací, která evokuje kvičení. Dožívají se až 14 let.

Zdroj a foto: Zoo Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*